WIÓRY LECĄ – SZYBKA I WCIĄGAJCA GRA ZRĘCZNOŚCIOWA

WIÓRY LECĄWióry lecą to kolejna gra planszowa, która rozgościła się na dobre w naszym domu. Jest to bardzo prosta gra zręcznościowa, z którą poradzą sobie już kilkulatkowie. Ta gra gwarantuje wiele miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Duzi i mali wcielają się w drwali. Muszą wyciąć drzewo. Jednak muszą to zrobić tak, by nie naruszyć struktury pnia. Machanie siekierą nie jest jednak wcale takie proste. Gracze muszą wyważyć swoją siłę, zaplanować uderzenie i zebrać samą korę. Wygrana jest na wyciągnięcie… siekiery, uważajcie, bo całość jest tak wciągająca, że aż wióry lecą!

 

WIÓRY LECĄ – SZYBKA I WCIĄGAJCA GRA ZRĘCZNOŚCIOWA – RECENZJA

WIÓRY LECĄ recenzja gra planszowa

Zawartość pudełka z grą Wióry Lecą:

 • pieniek drzewa, na którym układamy kolejne plastry
 • 8 plastrów pnia,
 • 32 kawałki kory,
 • plastikowa siekiera
 • instrukcja obsługi

 

WIÓRY LECĄ recenzja gra rodzinna

WIÓRY LECĄ opinia blog

ROZGRYWKA – GRA ZRĘCZNOŚCIOWA WIÓRY LECĄ

Rozgrywka polega na uderzaniu siekierą w pień w ten sposób by spadała z niego sama kora. Każdy jej element to 1 punkt dla gracza. Jeśli jednak uderzymy zbyt mocno spadnie również plaster pnia, co powoduje odjęcie od uzyskanego wyniku aż 5 punktów. Szybko można przekalkulować, że uderzanie mocno nie pozwoli na wygraną.

Gdy gra stanie się zbyt prosta możemy wprowadzić dodatkowe utrudnienia. Zmienić punktację w zależności od koloru kory oraz zwiększyć liczbę odjętych punktów za zrzucenia plastra pnia.

 

WIÓRY LECĄ recenzja gra zręcznoścowa

JAK SPRAWDZIŁA SIĘ U NAS

Przez kilka pierwszych partii dłużej układaliśmy sam pień niż graliśmy. Jednak kolejne rozgrywki trwały coraz dłużej. Nauka machania siekierą wcale nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Wymaga dużo skupienia i koncentracji, szczególnie od najmłodszych graczy. Maluchy muszą nauczyć się jak wyważyć siłę uderzenia w pień, aby spadła sama kora.

Gra wzbudza wiele pozytywnych emocji. Przypadła do gustu praktycznie każdemu dziecku, które miało u nas z nią styczność.

Co więcej jest to jedna z gier, od której się nie można oderwać. Ze względu na dość szybki czas rozgrywki, nie nudzi się ani dzieciom ani dorosłym. A każdy ma w sumie podobną szansę.

gra zręcznościowa dla całej rodziny

wciągająca gra rodzinna

DODATKOWA WARTOŚĆ GRANIA

Wióry lecą to gra, która ćwiczy umiejętności dodawania i odejmowania, bez tego nie jesteśmy w stanie obliczyć wyniku. Bardzo dobrze wpływa również na aktywne dzieci, które nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż kilka minut. Maluchy skupiają się na grze i trenują cierpliwość. W rozgrywce jest to typowa zręcznościówka rozwija zdolności manualne oraz koordynację ręka – oko.

Zobacz również inne ciekawe gry planszowe przedstawione na blogu

JAKOŚĆ WYKONANIA GRY

Elementy gry Wióry lecą są wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku. Kolory są stonowane i utrzymane w odcieniach brązu i beżu. Sama siekierka mimo, że „drwa rąbie” nie jest w stanie wyrządzić krzywdy dzieciom. Mimo, że gramy w nią bardzo często nie ma na elementach żadnego śladu użytkowania. Jestem przekonana, że będzie z nami jeszcze przez długi czas.

wióry lecą cube factory of ideas

GRA ZRĘCZNOŚCIOWA WIÓRY LECĄ – CZY WARTO JĄ KUPIĆ?

Zdecydowanie tak. Mimo, iż cena jest dość wysoka, jest to gra, która posłuży lata. Zainteresuje zarówno młodsze jak i starsze dzieci. Plotki głoszą, że rodzice po małej dawce alkoholu grają w nią na rodzinnych imprezach i sprawdza się znakomicie. Jej prostota sprawia, że dzieci nie mają problemu z zasadami i nawet początkujący gracze szybko się wciągają w rozgrywkę. Dodatkowym atutem jest fakt, że spokojnie można w nią grać nawet w 7 osób.

wiry lecą opinie recenzja gra

„Wióry lecą” – ocena ogólna

Tytuł: Wióry lecą

Producent: Cube – Factory of Ideas

Rodzaj gry: Zręcznościowa

Kategoria wiekowa: od 5 lat

Liczba graczy: 2-7

Czas rozgrywki: ok. 10 minut

Cena sugerowana: 99zł

Gra dostępna już od około 72zł – tutaj

Za egzemplarz gry dziękuje wydawnictwu Cube – Factory of Ideas.

 

 

 • WYGLĄD
  6
 • JAKOŚĆ
  9
 • GRYWALNOŚĆ
  10
 • CENA
  5
The Good

Wciągająca rozgrywka

Bardzo dobra jakość wykonania

Rozwija zdolności malualne

Pomaga w nauce dodawania i odejmowania

Podoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym

Szybka rozgrywka angażująca graczy

Posłuży na lata

The Bad

Dość wysoka cena

Mało dziecięca kolorystyka

Początkowo ciężko ułożyć cały pień

0
7.510