WYMARZONE MIESZKANIE – MOJA PORCJA INSPIRACJI

Remont naszego mieszkania trwa już od ponad roku. Nic jednak dziwnego skoro praktycznie wszystko postanowiliśmy zrobić sami. Tata wraz z mężem poświęcają każdą wolną chwilę na kładzenie gładzi, docieranie, zalewanie posadzek i innych dość czasochłonnych rzeczy.

Mi pozostaje życie z myślą, że w końcu się tam wprowadzimy. Umilam sobie czas przygotowując kolejne aranżacje pokoi, w których w końcu zamieszkamy. Nie jestem zwolenniczką konkretnego stylu, więc całe czteropokojowe mieszkanie będzie mieszanką tego co mi się spodoba. Jednak potrzebuję do tego inspiracji, o które w dzisiejszych czasach na szczęście nie trudno. Nigdy nie spędzałam tyle czasu w sieci na przeglądaniu stron i blogów wnętrzarskich. W Internecie znalazłam wiele ciekawych i interesujących witryn związanych z design’em.  Postanowiłam, więc zainspirować się nimi i z ich połączenia stworzyć własny, wyjątkowy styl Naszego nowego mieszkania.

Wiem już w tej chwili, że chciałabym by pokoje były jasne. Wszelkie rodzaje pasteli, beżu, szarości i białego będą dominować na ścianach, a podłogi w panelach z drewnianymi akcentami. Wpadłam też na pomysł, aby każdy pokój miał coś z danego europejskiego miasta.  Chciałabym, aby każdy z nich przypominał mi o wymarzonych wycieczkach, które chcę w przyszłości realizować.

Westwing_Style_Journey_Hotel_Das_Stue_FINAL_02 discover sofa
Westwing_Style_Journey_Hotel_Das_Stue_FINAL_04

Jednym z miast, które chcę od zawsze odwiedzić jest Berlin. To właśnie tej stolicy postanowiłam poświęcić salon. Niemiecki styl łączy elegancję z wygodą. Bardzo chciałabym mieć w domu miejsce, gdzie będę mogła komfortowo wypocząć i spędzać czas z rodziną. Dlatego też jedno z największych pomieszczeń, będzie w berlińskim stylu. Poniżej możesz zobaczyć zdjęcia, które będą moją inspiracją przez następne miesiące, które razem z mężem poświęcimy na salon.

O sypialni myślałam już jakiś czas temu. Postanowiliśmy razem z mężem urządzić ją rodem wyjętą z epoki bohemy.  Cyganeria artystyczna – to coś w sam raz dla Nas. Milion poduszek i nastrojowy klimat to nieodłączne elementy wymarzonej sypialni. W tym stylu szczególnie mnie urzekły indiańskie detale. Znając życie to właśnie tam będę wieczorami pracować. Wnętrze musi być przytulne, ciepłe i jednocześnie pobudzać oraz działać na wyobraźnię. Poniżej znajdziesz kilka zdjęć, które – kto wie, może nawet zainspirują Cię do zamian w swojej sypialni?

Mimo, iż miałam poświęcić się tylko i wyłącznie na aranżacji pokoi to nie mogłam się powstrzymać, kiedy zobaczyłam ten artykuł o Paryżu. Dzięki niemu zainspirowałam się co do mojej wymarzonej kuchni. Teraz już wiem, że serce domu urządzę w paryskim stylu. Najbardziej zafascynowały mnie vintage’owe tkaniny i meble z lat 50. Francuski szyk, ład, porządek i klasa to określenia, które będą charakteryzować moją nową kuchnię.

terry 2

la seggiola 1 Dzięki tym inspiracjom mam w głowie mnóstwo pomysłów, do których realizacji aż się palę. Niestety jeszcze minie trochę czasu zanim będę mogła udekorować wszystkie pokoje po swojemu. W każdym bądź razie mam już w głowie ułożony plan każdego z mieszkań, a to już jest jakiś początek. Nie mogę się doczekać efektów końcowych.

Inspiracje pochodzą ze sklepu Westwing.pl