ZABAWKI DIY – LINKI I INSPIRACJE

Ostatnio naszło mnie na DIY (Do It Yourself) w tłumaczeniu Zrób to sam. W sieci jest tyle inspirujących projektów, którymi autorzy dzielą się na swoich stronach, że aż szkoda ich nie wykorzystać. Tak na prawdę wystarczy chwila czasu, zapał i chęci i wiele można zrobić samodzielnie.
W ostatnim tygodniu szczególnie zainteresowałam się projektami zabawek, czymś co mogłabym samodzielnie zrobić dla Nadii. W końcu byłaby to nie lada gratka, oryginalny matczyny prezent dla ukochanej córeczki. Natknęłam się na masę fantastycznych projektów.

Dzisiaj pokaże Wam niektóre z nich. Większość opisów jest obcojęzyczna, ale spokojni do zrozumienia wystarczy translator Google.

zabawki DIY
1. Trochę tektury, kolorowy papier i kołki – fantastyczna zabawka. Projekt i wykonanie znajdziecie tutaj. Zresztą właśnie na tym rosyjskim blogu królują zabawki DIY z papieru i tektury, w końcu nie na darmo strona nazywa się w tłumaczeniu na polski – „karton tata”
zabawki DIY teatrzyk cieni
2. Teatrzyk cieni. To kolejna niewymagająca wiele pracy idealna zabawka dla maluchów i starszaków. Wystarczy papier, rurki i taśma klejąca. Do samej zabawy przyda się nam jeszcze oczywiście latarka. Sama zamierzam się za nią zabrać jak Nadusia lekko podrośnie.
zabawki DIY gra
3. Karmienie piskląt. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych. Nie wymaga dużo pracy a zapewni godziny zabawy. Jest to rodzaj gry polegającej na karmieniu małych ptaszków. Mama (spinacz) musi złapać w dzióbek robaka i nakarmić swoje dzieci. Super pomysł 🙂
zabawki DIY korona
4. Królewska korona, dla chłopczyka lub dziewczynki – kto z nas nie chciał choć przez moment usiąść na tronie 🙂
zabawki DIY pan ziemniak
5. Pan Ziemniak – tutaj wykonany z filcu, jednak można go spokojnie zrobić z papieru. Samo wykonanie akcesoriów dla tej lalki to już duża frajda zarówno dla małych, jak i dla dużych.
zabawki DIY biedronki
6. Przeurocze biedronki z nakrętek. Z tak stworzonych owadów można stworzyć wiele ciekawych gier 🙂
zabawki DIY autka
7. Samochodziki z rolek po papierze toaletowym – nie tylko dla chłopców. Fantastyczne.
craft-stick-dolls

8. Laleczki na patyku. Sezon na lody już tuż tuż, warto więc zostawić użyte patyczki, można z nich zrobić chociażby ciekawe laleczki.

Są to zabawki DIY – możesz zrobić je samodzielnie, są łatwe i nie potrzebują wielu materiałów a na pewno ucieszą niejedno dziecko.
Więcej ciekawych inspiracji możesz znaleźć również na mojej tablicy w Pinterest:

Follow Wioleta’s board TOYS DIY – zabawki DIY on Pinterest.