ZABAWKI KREATYWNE CZYLI JAK PRZETRWAĆ UPAŁ

Pogoda nam się znacząco poprawiła, za oknem piękne słoneczko, a termometr bije na alarm, bo u nas w cieniu aż 30 stopni. Na dobrą sprawę, powietrze wisi, listki ani drgną, nawet lekkiego wiaterku brak. Nie tak dawno narzekaliśmy na to, że jest zimno, że pada – dziś sytuacja się zmienia – ludzie marudzą na upał – już taka nasza tendencja.

Jednak my nie narzekamy tylko staramy się najlepiej wykorzystać czas, który spędzamy wspólnie. Poranki oraz późne popołudnia spędzamy na świeżym powietrzu. Natomiast w samo południe zajmujemy najchłodniejszy w domu kątek, by tam się pobawić.

Ostatnio do moich rąk trafiły pewne zabawki, za sprawą sklepu www.creatywne.eu. Na początku podchodziłam do nich sceptycznie. Elementy wykonane z pianki do złożenia. Na stronie sklepu jest informacja, że zabawki przeznaczone są dla sporo starszych maluchów. Pomyślałam, nie to nie dla nas – Nadia jest za mała. Jednak zupełnie niepotrzebnie nie wierzyłam w moje dziecko.

Króliczek z wózeczkiem – zestaw kreatywny

W jedno z gorętszych dni zabunkrowałyśmy się w pokoju i wzięłyśmy się do zabawy.
Pierwszy pod lupę poszedł kreatywny zestaw do złożenia – koszyczek z zajączkiem. Rozpakowałyśmy pudełko i zabrałyśmy się do składania.

zabawka kreatywna1

zabawka kreatywna2

zabawka kreatywna6

zabawka kreatywna4

zabawka kreatywna3

zabawka kreatywna5

zabawka kreatywna7

zabawka kreatywna8

Oczywiście niezbędna była pomoc osoby dorosłej. Nadusia sama nie złożyłaby zabawki. Jednak wspólnymi siłami udało nam się stworzyć całkiem ciekawego króliczka. Nadusia dzielnie przyklejała kwiatki,

Samo składanie to czysta przyjemność. Elementy są dobrze wycięte i pasują do siebie doskonale. Pianka jest wytrzymała na podarcie, nawet w użytku przez małe rączki. Części jest sporo, więc zajmują pociechę na dość długo. Całość nie wymaga do złożenia ani nożyczek, ani kleju. Każdy wymagający tego element ma podklejkę z taśmy dwustronnej – co znacznie ułatwia zabawę. Można spokojnie powiedzieć, że jest do wielokrotnego użytku. Nadusia po pierwszej zabawie, wiele razy rozkładała wózeczek i miałyśmy co robić od nowa.

Dodatkowym plusem, który posiada ta zabawka kreatywna jest fakt, że w jednym pudełeczku są dwie odrębne folie i tak na prawdę dwa króliczki z wózkami, różniące się kolorami. Idealne rozwiązanie dla posiadacza dwójki dzieci.

Rycerze, księżniczki i smoki – zestaw kreatywny

Po pięknym króliczku przyszła pora na coś trudniejszego. Spróbowałyśmy złożyć jedną z postaci z zestawu o rycerzach. Jak na dziewczynkę przystało Naduśka – wybrała woreczek z różowymi elementami przepięknej księżniczki.

rycerze i księżniczka2-horz

rycerze i księżniczka4

rycerze i księżniczka6

rycerze i księżniczka7

rycerze i księżniczka8

rycerze i księżniczka9

Zestawy kreatywne z www.creatywne.eu wyróżniają się bardzo dobrą jakością. Ta zabawka również miała idealnie dopasowane elementy. Tasiemki do przeplatania były długie, w opakowaniu znalazło się również zapasowe oczko w razie gdyby coś się zgubiło. W jednym zestawie są cztery postacie – rycerz, smok, tarcza oraz księżniczka – którą możecie zobaczyć powyżej. My, co prawda musimy robić zestaw na raty. Naduśka ze względu na wiek, przestałaby się interesować już w połowie drugiej postaci – jednak dzięki temu zajmuje ją na dłużej. Ciekawym dodatkiem do postaci są magnezy, które pozwalają na przyczepienie ich do lodówki (tak jak u nas).

rycerze i księżniczka10Ja osobiście uwielbiam tego typu zabawki, że coś, gdzieś można połączyć, nakleić czy dodać. Tu tasiemka, tu sznureczek czy oczko. Rozwijają wyobraźnie i zdolności manualne. Są dobra alternatywą do klocków, które potrafią się „przejeść”. Cena samej zabawki też nie jest wysoka, a zapewnia dziecku zajęcie i może stanowić długotrwałą dekorację. Przecież to, co robi nasza pociecha specjalnie dla nas, jest najpiękniejsze, nieprawdaż?

Powyższe zestawy możecie kupić na stronie sklepu z zabawkami kreatywnymi – www.creatywne.eu, ceny w stosunku do innych tego typu zestawów są zachęcające.

f_2aebc231c2ee8bcd4cc93dac5aef4fde

Wśród innych ciekawych zabawek dla starszych dzieci z przyjemnością polecam modelinę FIMO, której zestawy zawierają dokładny opis wykonania ulubionej postaci. Sama konsystencja tego produktu pozwala na zabawę od razu, Fimo po wyjęciu z opakowania jest mięciutkie i świetnie się lepi. Trzeba również przyznać, że prace z niej wykonane już po wypieczeniu są niesamowicie bardziej trwałe od zwykłej modeliny. Skąd to wiem? Powiem Wam w sekrecie, że jeszcze nie tak dawno sama jej używałam. Co prawda nie lepiłam z niej może zwierzątek, ale była doskonałą podstawą do wytworzenia biżuterii handmade.

biżuteria fimo

Wpis powstał we współpracy z www.creatywne.eu