ZABAWY W KĄPIELI – OŚMIORNICZKI – TOMY

Zabawy w kąpieli nie są u nas nowością. Nadia tak uwielbia wodę, że najchętniej nie wychodziłaby z wanny. W sumie nigdy nie potrzebowała żadnych zabawek – sama woda była wystarczającą rozrywką. Niunia bawiła się butelkami z płynami do kąpieli, gąbką – wszystkim, co było pod ręką.

W momencie, gdy wylała mi pół ulubionego szamponu uznałam, że najwyższy czas kupić jej jakąś zabawkę do kąpieli. Coś, co zajmie jej uwagę na dłużej. Dość długo zastanawiałam się – wybór na rynku jest przeogromny.

ośmiorniczki do kąpieli tomy aqua fun

OŚMIORNICZKI – TOMY

Postawiłam na Ośmiorniczki marki Tomy. Nie czytałam wcześniej o nich żadnych opinii – po prostu spodobały mi się wizualnie i cena była niewygórowana. Zabawkę kupiłam poprzez allegro, kosztowała około 39zł. W Smyku trzeba za nie zapłacić prawie 60zł – sporo drożej.

Ośmiorniczki marki Tomy

Ośmiorniczki to zestaw składający się z dużej zielonej wysepki unoszącej się na wodzie, na której znajduje się mama ośmiorniczka oraz jej ośmioro dzieci. Znajdująca się w środku największa, dzięki dziurkom – świetnie zdaje egzamin, nie tylko w zabawie, ale także w spłukiwaniu ciałka z mydła oraz włosów.

OŚMIORNICZKI - TOMY

Zabawy w kąpieli

 

Jej malutkie dzieci nurkują, przyczepiają się do płaskich powierzchni oraz sikają wodą. Dając możliwość niezliczonych zabaw. Każda mała ośmiorniczka oznaczona jest cyfrą, która podporządkowuje ją do określonego miejsca na wyspie.

Zabawy w kąpieli

Nadusia

ZABAWY W KĄPIELI - OŚMIORNICZKI - TOMY

Na chwilę obecną ja i Nadia jesteśmy zachwycone nową zabawką. Mnie szczególnie urzekły kolory, buźki ośmiorniczek i praktyczne przyssawki.  Nadia uwielbia nimi psikać i odklejać je od wanny.

2

Miałam jednak już po zakupie przyjemność rozmawiać z innymi mamami, które posiadają lub posiadały tą zabawkę. Narzekają na słabe możliwości czyszczenia zabawek w środku. Po kąpieli ciężko je osuszyć, a przez wilgoć, wewnątrz małych ośmiorniczek  tworzy się pleśń (grzyb). Możecie zobaczyć co wyrosło u Marcelki na blogu Babytesterki– klik.

 Z tego powodu będziemy szczególnie uważać na ich odpowiednie osuszanie i higienę. Trudno jednak przewidzieć, czy da to rezultaty. Mam nadzieję, że u nas nic nie wyrośnie 🙂 bo ośmiorniczki są do zabawy w wodzie niezastąpione.