ZABAWY LOGICZNE – DZIECKO NA WARSZTAT

plakat+patron3

Dzisiaj kolejna  szósta odsłona cyklu Dziecko na Warsztat – organizowanej przez Sabinę z bloga Projekt Londyn 2014. W tym miesiącu na tapecie były zabawy logiczne. Wydawało mi się z początkiem, że dla dwulatki takie warsztaty będą za trudne. Sama logika przecież nie bywa często logiczna ;). Jednak w wiekszości zabaw, w które bawimy się razem – zawarte są jej elementy. W końcu niezależnie od wykonywanej czynności maluch musi logicznie myśleć – bez tego się po prostu nie da.

Wykorzystane przez nas materiały:

  • gra memory do samodzielnego zrobienia – tutaj instrukcja
  • puzzle
  • sorter – można go zrobić również samodzielnie – tutaj instrukcja
  • klocki o różnych kształtach

memory diy

memo diy

memory zwierzątka

1. Gra Logiczna na zasadzie Memory

Polegająca na dopasowaniu do siebie takich samych obrazków. W przypadku Nadii sprawdza się doskonale. Potrafi już nie tylko dopasować do siebie takie same zwierzątka ale również je poprawnie nazwać. Tutaj wykorzystałam Memory DIY, które zrobiłam specjalnie na tą okazję.

tai sorter

żółw sorter

dziecko na warsztat logiczne myślenie

zabawy logiczne

2. Sorter

Sortery są jednymi z moich ulubionych zabawek. Szybko uczą dzieci dopasowywania kształtów i dodatkowo przy zabawie z rodzicami ich nazw. U nas – najtańszy z możliwych kupiony w Carrefourze za 4,99zł. Mozna je zakupić za śmieszne pieniądze lub zrobić samodzielnie jak Żanetka na blogu Tere Fere Kuku

klocki drewniane ikea

klocki drewniane ikea

klocki segregowanie

klocki wózek drewniane ikea

klocki wózek drewniane ikea

3. Klocki drewniane Ikea – 19,99zł.

Te klocki to jedna z ulubionych zabawek Nadii. Istnieje wiele możliwości zabawy, dla których są odpowiednie. Na potrzeby warsztatów bawiłyśmy się w dopasowywanie klocków na ich miejsca w wózku oraz segregowanie klocków na poszczególne kształty.

drewniane misie

drewniane misie

puzzle trefl baby zawody

puzzle trefl baby zawody

4. Puzzle

Nie ukrywajmy ale puzzle to zabawka która jest w każdym domu. Rozwija ona doskonale zdolności manualne jak również prowokuje do logicznego myślenia i nauki metodą prób i błedów. Pasuje – nie pasuje. Podczas warsztatów wykorzystałyśmy puzzle treffla oraz drewniane misie. Dla starszych dzieci puzzle możemy przygotować np. z pociętego wydrukowanego zdjęcia 🙂

Następne warsztaty, dotyczące matematyki dla dwulatka (to dopiero będzie wyzwanie!) zaprezentujemy już w marcu.

Zapraszam Was również na blogi wszystkich innych mam, które uczestniczą w DZIECKU NA WARSZTAT: