Dzisiaj chciałam Ci przedstawić niesamowitą książkę. Idealną na wakacje dla małego podróżnika. Mianowicie drugą część projektu „Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka”. Przepiękne wydanie wierszyków dla dzieci, które podbiły już niejedno serce.

W podróżach Karolka odwiedzamy bliskie i dalekie kraje, w których poznajemy przeróżne zwierzęta. Każde z nich jest wyjątkowe i opowiada czytelnikowi swoją historię. Wierszyki napisane są prostym i łatwym językiem, są zrozumiałe już dla kilkulatków. Ich rymowana forma szybko zapada w pamięć przekazując dzieciom życiowe mądrości.

Całość uzupełniają przepięknie namalowane akwarelami ilustracje. Muszę przyznać, że wyszły cudnie, a sama Sylwia ma talent, jakich mało. To one dodają tyle uroku całej książce, iż nie da się oderwać od niej wzroku.

podróże karolka zwierzaki pocieszaki 7 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 5 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 6 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 3 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 4 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 2

 

Jest to książka, której autorami są blogerzy i blogerki z całej Polski, którzy w ten sposób starali się zrobić coś dobrego dla innych. Zwierzaki pocieszaki to projekt całkowicie charytatywny. Mianowicie cały dochód ze sprzedaży książki wędruje do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Zebrane fundusze wspierają program „Polskie Sztuczne Serce”.

 

Dziś osobiście mogę powiedzieć, że jestem z tej książki bardzo dumna. Wśród autorów, bowiem znalazłam się również ja i mój mąż. Naszym wspólnym dziełem jest Bocianek Janek. Muszę przyznać, że stworzenie takiego wierszyka jest niesamowicie fantastycznym doświadczeniem. Razem z Andrzejem uśmialiśmy się czasem do łez, gdy rymy, które utworzyliśmy nie do końca nadawały się do publikacji. Udało nam się stworzyć jednak dość ciekawą postać. Zresztą każde zwierzątko przedstawione w bajce jest po prostu fantastyczne.

 

Książkę można zakupić na stonie www.zwierzakipocieszaki.pl. Mam nadzieję, że wesprzecie nasz projekt i przyłączycie się do pomocy dzieciakom! Nie możesz się zdecydować na zakup książki? POBIERZ ZA DARMO plik pdf pt. „Podróże Karolka”, będący jednym z wierszy przedstawionych w książce!Screen Shot 07-16-15 at 10.32 AM

 

Wśród autorów bajek znaleźli się: