ZWIERZAKI POCIESZAKI – PODRÓŻE KAROLKA.

Dzisiaj chciałam Ci przedstawić niesamowitą książkę. Idealną na wakacje dla małego podróżnika. Mianowicie drugą część projektu „Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka”. Przepiękne wydanie wierszyków dla dzieci, które podbiły już niejedno serce.

W podróżach Karolka odwiedzamy bliskie i dalekie kraje, w których poznajemy przeróżne zwierzęta. Każde z nich jest wyjątkowe i opowiada czytelnikowi swoją historię. Wierszyki napisane są prostym i łatwym językiem, są zrozumiałe już dla kilkulatków. Ich rymowana forma szybko zapada w pamięć przekazując dzieciom życiowe mądrości.

Całość uzupełniają przepięknie namalowane akwarelami ilustracje. Muszę przyznać, że wyszły cudnie, a sama Sylwia ma talent, jakich mało. To one dodają tyle uroku całej książce, iż nie da się oderwać od niej wzroku.

podróże karolka zwierzaki pocieszaki 7 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 5 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 6 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 3 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 4 podróże karolka zwierzaki pocieszaki 2

 

Jest to książka, której autorami są blogerzy i blogerki z całej Polski, którzy w ten sposób starali się zrobić coś dobrego dla innych. Zwierzaki pocieszaki to projekt całkowicie charytatywny. Mianowicie cały dochód ze sprzedaży książki wędruje do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Zebrane fundusze wspierają program „Polskie Sztuczne Serce”.

 

Dziś osobiście mogę powiedzieć, że jestem z tej książki bardzo dumna. Wśród autorów, bowiem znalazłam się również ja i mój mąż. Naszym wspólnym dziełem jest Bocianek Janek. Muszę przyznać, że stworzenie takiego wierszyka jest niesamowicie fantastycznym doświadczeniem. Razem z Andrzejem uśmialiśmy się czasem do łez, gdy rymy, które utworzyliśmy nie do końca nadawały się do publikacji. Udało nam się stworzyć jednak dość ciekawą postać. Zresztą każde zwierzątko przedstawione w bajce jest po prostu fantastyczne.

 

Książkę można zakupić na stonie www.zwierzakipocieszaki.pl. Mam nadzieję, że wesprzecie nasz projekt i przyłączycie się do pomocy dzieciakom! Nie możesz się zdecydować na zakup książki? POBIERZ ZA DARMO plik pdf pt. „Podróże Karolka”, będący jednym z wierszy przedstawionych w książce!Screen Shot 07-16-15 at 10.32 AM

 

Wśród autorów bajek znaleźli się: