JAKI WÓZEK WYBRAĆ – 3W1 CZY 2W1?

Macierzyństwo to nie tylko czas radości, ale również mnóstwo wyborów. Jednym z kluczowych dylematów, przed którym stają się przyszłe mamy, jest wybór idealnego wózka dla swojego maluszka. Jednym z głównych pytań jest, czy zdecydować się na wózek 3w1 czy 2w1. Dlatego też warto zgłębić temat i zrozumieć, które z tych rozwiązań najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom.

Na dzisiejszym rynku można znaleźć imponujący wybór różnorodnych modeli. Sklepy oferują nie tylko różne marki, ale również różnorodność kolorów, wzorów i dodatkowych funkcji. Bez względu na indywidualne preferencje czy potrzeby, każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojej rodziny. Zresztą zerknijcie na ofertę BoboWózki, znajdziecie tam nawet ranking najlepszych modeli z zeszłego roku. Bez względu na indywidualne preferencje czy potrzeby, każdy z pewnością odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wózek 2w1: Najważniejsze są podstawyWózek 2w1: Najważniejsze są podstawy

Wózek 2w1 to rozwiązanie skoncentrowane na podstawowych potrzebach noworodka. Składa się z głównej części, pełniącej funkcję gondoli, która z łatwością przekształca się w spacerówkę. Opcja 2w1 zazwyczaj jest bardziej ekonomiczna, co przekłada się na niższą cenę. Idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy mama planuje przemieszczanie się głównie na pieszo lub też fotelik samochodowy ma zamiar dokupić oddzielnie.

Chociaż wózek 2w1 może wydawać się prostszy, jego zaletą jest lekkość i kompaktowa budowa. To doskonały wybór dla rodzin, które cenią sobie prostotę, nie rezygnując jednocześnie z funkcjonalności.

 

Wózek 3w1: Wielofunkcyjność na wagę złotaWózek 3w1: Wielofunkcyjność na wagę złota

Wózek 3w1 to rozwiązanie kompleksowe, oferujące trzy funkcje: gondolę dla noworodka, spacerówkę dla starszego dziecka i fotelik samochodowy. Choć wózki 3w1 są zazwyczaj droższe, ich wszechstronność i komfort mogą przewyższyć koszty.

Mobilność jest jednym z głównych atutów wózków 3w1. Fotelik samochodowy można łatwo przenosić z wózka do samochodu, co jest praktyczne i oszczędza czas. Długotrwałe użytkowanie to kolejna zaleta, gdyż wraz z rozwojem dziecka, wózek dostosowuje się do jego potrzeb.

Odchodzi również opcjonalny wybór fotelika samochodowego tutaj mamy już pełen zestaw.

Wózek 3w1 sprawdzi się doskonale w różnych sytuacjach, od spacerów po mieście po weekendowe wypady poza miasto. Warto wspomnieć że te bardziej rozbudowane modele często zawierają dodatkowe akcesoria, takie jak torba, moskitiera czy parasol, co może okazać się dodatkowym atutem.

Jaki wózek wybrać - 3w1 czy 2w1?

Wybór zależny od potrzeb

Ostateczny wybór między wózkiem 3w1 a 2w1 zależy od indywidualnych potrzeb rodziny. Rodzice, którzy cenią wszechstronność, długotrwałe użytkowanie i gotowość na różne sytuacje, z pewnością docenią zalety wózka 3w1. Z kolei ci, którym zależy na oszczędnościach i prostocie użytkowania, będą zadowoleni z wózka 2w1.

Ja osobiście dla swoich dzieci wybrałam właśnie model 3 w 1. Dlaczego? Skłoniła mnie do tego łatwość przenoszenia maluszka. Nie musiałam go wyciągać z fotelika, by umościć na nowo w gondoli. Wystarczyło zamocować fotelik do ramy i już mogliśmy ruszać z wózkiem dalej na pieszo.  Każda mama, która choć raz musiała wyciągnąć śpiące, podpocone dziecko z fotelika i przenieść je do gondoli, na pewno przyzna mi rację. Jednak gdyby nie to, że od nas wszędzie jest daleko i praktycznie zawsze jeździmy samochodem – możliwe, że zdecydowałabym się na zupełnie inny model.

Dla mojej kuzynki mieszkającej na 3 piętrze najważniejsza była waga wózka, on miał być po prostu lekki – i od tego uzależniła wybór. Jak będzie w Twoim przypadku? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sama.

Ważne jest, aby zastanowić się nad własnym stylem życia, codziennymi potrzebami i budżetem przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Niezależnie od tego, czy wybierasz 2w1 czy 3w1, wózek ma spełniać oczekiwania i zapewniać komfort zarówno maluszkowi, jak i Tobie. Tak, by każda podróż czy spacer była dla Was fantastyczną przygodą.