PISANIE LITEREK PO ŚLADACH – LITERKI G-L

Pisanie iterek po śladzie to jedna z najlepszych metod nauki pisania dla malych dzieci. Przedszkolaki pisząc konkretne literki utrwalają je w pamięci. Jest to również doskonałe ćwiczenie motoryki małej rączki.

Pierwsza część szablonów do nauki pisania liter drukowanych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jestem, więc przekonana, że sporo osób czeka na kolejną część :).

Twoje dziecko powinno pisać ołówkiem – najlepiej z grubym rysikiem 🙂 – tak właśnie piszą literki i szlaczki maluszki w pierwszej klasie. Po opanowaniu grubszego rysika dziecko nie bedzie miało problemu z przejściem na długopis. Dobrze również, jeśli od czasu do czasu spojrzysz czy Twoja pociecha prawidłowo trzyma ołówek lub długopis. Tak jak na załączonym obrazku.

jak prawidłowo trzymać ołówek

Pamiętaj, że możesz również pobrać wszystkie szablony do nauki pisania literek, zapisując się do grona czytelników newslettera.

Szablony literek do druku

Poniżej znajdziesz 6 szablonów kolejnych literek, od G – L. Możesz je bezpłatnie pobrać na dysk komputera lub wydrukować.  Każdy szablon zawiera wzór małej i wielkiej litery, słowo i przedstawiający je obrazek.

Na każdej stronie jest aż siedem linijek do samodzielnej nauki pisania. Większość karty pracy polega na pisaniu po śladzie, co szczególnie na początku nauki pisania literek jest dla dziecka dużym ułatwieniem. Wszystkie pliki poniżej zapisane są w formie obrazu jpeg, tak byś bez problemu mogła je pobrać i wydrukować. Przygotowane karty pracy są w formacie A4, jednak spokojnie możesz wdrukować dwa na jednej stronie – w zależności od potrzeb.

Kliknij na obrazek aby przejść do strony pobierania, gdy otworzy Ci się nowa karta kliknij prawym przyciskiem na obrazek i wybierz z menu „Zapisz grafikę jako…”. Wybierz miejsce na dysku i korzystaj!

 

Szablony z literkami A-F – Znajdziesz tutaj

Szablony z literkami G-L znajdziesz tutaj

szablony karty pracy polskie literki

Szablony polskich literek znajdziesz TUTAJ – KLIK

Szablony z literkami M-Z Znajdziesz tutaj – KLIK

 

Ps. Jeśli zapiszesz się na newsletter będziesz miała możliwość pobrania wszystkich literek jednym kliknięciem. TO właśnie subskrybenci mają dostęp do wszystkich specjalnych bonusów oraz dodatkowych materiałów.

Mam nadzieję, że szablony przypadły Ci do gustu i będziesz ich używać ze swoją pociechą.

Będzie mi miło jeśli udostępnisz ten wpis, by więcej osób uzyskało dostęp do tych materiałów edukacyjnych.