WYPRAWKA SZKOLNA – JAK NIE ZBANKRUTOWAĆ WE WRZEŚNIU

WYPRAWKA SZKOLNA - JAK NIE ZBANKRUTOWAĆ WE WRZEŚNIU

Wyprawka szkolna – jak nie zbankrutować we wrześniu?

Wyprawka szkolna to coś, co w najbliższym czasie będzie spędzać sen z powiek części rodziców. Początek roku szkolnego i wrzesień dla wielu z nas kojarzy się po prostu z wysokimi kosztami. Niestety ceny rosną a ilość niezbędnych rzeczy i zbiórek, składek w szkole czy w przedszkolu nie maleje.

Już nawet firmy oferujące kredyty i pożyczki podjęły temat i dumnie na stronach internetowych ukazują się reklamy nawołujące – „Weź pożyczkę na wyprawkę szkolną!”. Przecież musisz kupić dzieciom wszystko, co najlepsze, najdroższe, wspaniałe, oryginalne a naprawdę nawet ta najtańsza wyprawka wcale nie kosztuje mało.

Dziecko idąc do szkoły czy przedszkola potrzebuje zeszytów, bloków, kredek trylion rodzajów, farby takie, siakie, nożyczki, pędzelki, piórnik, tornister, kapcie, worek a i bidon i lunchbox by się przydał. Oczywiście nie wspominając o ubraniach, bo te podniszczone po „udanych” wakacjach nadają się raczej do chodzenia po domu. Maluchowi nie kupisz butów, w których będzie chodził kilka lat z rzędu, bo mała stópka rośnie w zatrważającym tempie, zresztą i ulubione spodnie szybko okazuje się, że sięgają tylko do połowy łydki.

Jeśli dzieci masz kilkoro, to te koszty rosną. A każde z nich powinno mieć swoją własną wyprawkę szkolną, zestaw artykułów, które będzie należało tylko dla niego.

 

wyprawka do pierwszej klasy

wyprawka przedszkolaka

wyprawka do zerówki

Gdzie szukać ciekawych ofert na „szkolną wyprawkę”?

Jeśli przed Tobą również stoi zakup „tych” wszystkich rzeczy, a martwisz się tak samo jak ja o naruszenie domowego budżetu – warto się przyjrzeć ofertom marketów i sieci sklepów, które mają oferty sezonowe. Tam upolujesz wyprawki szkolne w znośnych cenach a często ich jakość i wygląd nie odbiega od tych, które kosztują czasem kilkukrotnie więcej.

porządny tornister rossmann

 

Porządny tornister – oferta sieci sklepów Rossmann

My w tym roku podstawową wyprawkę otrzymaliśmy od firmy Rossmann, która już od roku prowadzi akcję „Porządny tornister”. Jest to wybawienie dla wielu rodzin, bo kupując jeden produkt, dużą część wyprawki szkolnej mają z głowy w sumie za niewielkie pieniądze.

Rossmannowy tornister jest stosunkowo wygodny dla dziecka, ma szerokie regulowane szelki. Grube, profilowane plecy. Zawiera elementy odblaskowe oraz co najważniejsze jest nieprzemakalny. Ma też sporą ilość przegródek, by rzeczy małego ucznia się zupełnie nie pomieszały.

 

porządny tornister z rossmanna

wyprawka szkolna

Jednak kupując „Porządny tornister” otrzymujemy dużo więcej niż fajny plecak dla naszego dziecka. W środku znajdziemy też:

 • blok rysunkowy biały
 • zeszyty w trzy kolorowe linie (16 kartek, 5 szt.)
 • zeszyty w kratkę (16 kartek, 5 szt.)
 • teczka tekturowa (A4)
 • worek na buty
 • zestaw ołówków B
 • klej w sztyfcie
 • papier kolorowy (A5, 10 kartek)
 • piórnik – tuba
 • plastelina (12 kolorów)
 • farby plakatowe (6 x 20 ml)
 • kredki ołówkowe (12 szt.)
 • kredki świecowe (12 szt.)
 • nożyczki.

Jest to podstawowe wyposażenie, które jest niezbędne każdemu uczniowi pierwszych klas szkoły podstawowej czy zerówki. Zostaje dokupienie innych rzeczy zależnych od listy wykazanej w szkole naszego dziecka. Jednak taką listę większość rodziców otrzymuje dopiero w połowie września – na pierwszym zebraniu. Choć są szkoły, które udostępniają je w wakacje.

 

Rossmann poszedł jeszcze o krok dalej, bowiem każdy z plecaków zawiera również „niezbędnik higieniczny”. Znajdziemy w nim:

 • szczoteczkę i żel do zębów
 • żel antybakteryjny do mycia rąk
 • chusteczki higieniczne kieszonkowe (4-warstwowe)
 • nawilżany papier toaletowy.

Jest to, więc już dość solidna wyprawka szkolna. Zostaje dokupienie innych rzeczy zależnych od listy wykazanej w placówce naszego dziecka.

Ceny „Porządnego tornistra” nie odstraszają. Zaczynają się już od 99zł i jak za takie wyposażenie jest to naprawdę niedużo. Atutem jest też to, że nie jeździsz po sklepach i nie szukasz wszystkich elementów wyprawki, tylko masz je w zasięgu ręki.

Praktycznie każdy element z wyprawki szkolnej ma ten sam motyw, więc maluch bez problemu odnajdzie własne rzeczy.  Do wyboru mamy kilka wzorów, znajdą się również zestawy z ulubionymi postaciami z bajek naszych najmłodszych, w odrobinę wyższej cenie 129zł.

Plecaki w promocyjnych cenach będą dostępne w sklepach sieci Rossmann do 8 września. Można go również zakupić online.

porządny tornister do szkoły

Wpis powstał we współpracy z marką Rossmann