NAUKA PISANIA LITEREK DLA DZIECI – SZABLONY DO DRUKU – LITERKI A – F

Nauka pisania literek dla dzieci to pierwszy post otwierający na blogu cykl PRZEDSZKOLAK. Znajdziesz w nim wiele pomocnych materiałów, które będziesz mogła wydrukować. Dzięki tym kartom pracy rozwiniesz w swoim dziecku nowe umiejętności i pomożesz w utrwaleniu już nabytych.

Wszystkie karty pracy przerobiłam lub robię na bieżąco z moją córką (wiek 4,5), dlatego wiem, że bez problemu powinien poradzić sobie z nimi praktycznie każdy przedszkolak.

 

Nauka pisania literek dla dzieci

Nauka pisania literek nie należy do najłatwiejszych, jednak jest przydatna przez całe życie. Warto, więc poświęcić jej wystarczająco dużo czasu, by maluch potrafił bez problemu samodzielnie się podpisać czy komunikować. Warto przed rozpoczęciem nauki pisania robić z maluchem ćwiczenia grafomotoryczne czyli np. rysowanie szlaczków, łączenie kropek czy też zadania z labiryntami. Na blogu były już udostęoniane podobne zadania, możesz do nich zerknąć klikając w interesujący Cie obrazek:

Szablony literek do druku

W dniu dzisiejszym udostępniam Ci zupełnie darmowo, specjalnie przygotowane szablony literek do druku. Poniżej znajdziesz 6 liter alfabetu od A do F, które możesz pobrać bezpośrednio na swój dysk komputera. Każdy szablon zawiera wzór małej i wielkiej litery, słowo i przedstawiający je obrazek zaczynający się od danej litery oraz aż siedem linijek do samodzielnej nauki pisania. Większość karty pracy polega na pisaniu po śladzie, co szczególnie na początku nauki pisania literek jest dla dziecka dużym ułatwieniem. Wszystkie pliki poniżej zapisane są w formie obrazu jpeg, tak byś bez problemu mogła je pobrać i wydrukować. Przygotowane karty pracy są w formacie A4, jednak spokojnie możesz wdrukować dwa na jednej stronie – w zależności od potrzeb.

nauka pisania literek - szablon literka Anauka pisania literek - szablon literka Bnauka pisania literek - szablon literka C

Kliknij na obrazek aby przejść do strony pobierania, gdy otworzy Ci się nowa karta kliknij prawym przyciskiem na obrazek i wybierz z menu „Zapisz grafikę jako…”. Wybierz miejsce na dysku i korzystaj!

nauka pisania literek - szablon literka Dnauka pisania literek - szablon literka Enauka pisania literek - szablon literka F

 

Szablony z literkami A-F – Znajdziesz tutaj

Szablony z literkami G-L znajdziesz tutaj

szablony karty pracy polskie literki

Szablony polskich literek znajdziesz TUTAJ – KLIK

Szablony z literkami M-Z Znajdziesz tutaj – KLIKSzablony literek - karty pracy - nauka pisania dla dzieci

 

Ps. Jeśli zapiszesz się na newsletter będziesz miała możliwość pobrania wszystkich literek jednym kliknięciem. TO właśnie subskrybenci mają dostęp do wszystkich specjalnych bonusów oraz dodatkowych materiałów.