BEZPŁATNE MATERIAŁY DO EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ – LISTA PRZYDATNYCH LINKÓW

MATERIAŁY DO EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

 

Poszukujesz bezpłatnych materiałów do edukacji wczesnoszkolnej? Dobrze trafiłaś!

Pewnie Ty również w ostatnim czasie stałaś się nauczycielką? Zdalne nauczanie w czasie pandemii koronowirusa wywróciło Twoje życie do góry nogami? Wszystko trzeba było przeorganizować. Na nowo ustalić harmonogram dnia. A może tak samo jak ja, szukasz w tej całej sytuacji pozytywów?

Ja, szukam. I w sumie, choć mam dużo mniej czasu dla siebie, mniej czasu na pracę, mam go dużo więcej dla dzieci. Siedzę z nimi, odrabiam lekcje i motywuje do nauki. Nie jestem jakąś świetną nauczycielką, ale odnalazłam się w tym nowym świecie. Mam nadzieję, że Ty również!

Cieszę się, że Nadia jest dopiero w 1 klasie, więc w sumie, mam łatwiej. Mogę dopilnować, by to, co sprawia jej trudność, przerobić i dokładnie wytłumaczyć. Bo wiem, że właśnie te zaległości z najmłodszych klas, będą miały wpływ na jej dalszą edukacje. Sprawia mi przyjemność, gdy Nadia nauczy się czegoś nowego. Mam frajdę, gdy widzę jak z dnia na dzień, radzi sobie z coraz trudniejszymi czytankami. Część zadań z jej podręczników zaczęła ją już nudzić. Dlatego w wolnych chwilach poszukuje nowych zadań, takich, które rozwiną jej skrzydła.

W tym trudnym czasie wiele wydawnictw i stron postanowiło pomóc rodzicom. W internecie można znaleźć prawdziwą skarbnicę wiedzy i bezpłatne materiały do edukacji wczesnoszkolnej, które pomogą w przekazywaniu wiedzy. Sama z nich z przyjemnością korzystam.

Specjalnie z myślą o Tobie zrobiłam tą listę linków. Znajdziesz tu karty pracy, podręczniki i ciekawe zadania z zakresu edukacji wczesnoszkolnej.

 

MATERIAŁY DO EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Udostępnione podręczniki i zeszyty ćwiczeń dla klas 1-3

Podręczniki i ćwiczenia do nauki w klasie 1

Wydawnictwo Nowa Era

Udostępniło podręczniki i ćwiczenia dla klas 1-8 w formie ebooków. Dla klas 1-3 znajdziesz tu podręczniki do nauczania wczesnoszkolnego oraz j. angielskiego. Wystarczy założyć konto w serwisie. Po wejściu w ebooka, możemy zapisać każdą stronę, jako grafikę, a później ją wydrukować. Można również pobrać Magazyn Świerszczyk w wersji pdf.

Podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej

Wydawnictwo Mac

Wydawnictwo udostępnia flibooki swoich produktów. Są to podręczniki i ćwiczenia do nauki wczesnoszkolnej. Część produktów można sobie wydrukować. Korzystanie z materiałów nie wymaga logowania.

Edukacja wczesnoszkolna materiały podręczniki

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne

Wydawnictwo udostępnia na swojej stronie dwie ostatnie części podręczników i zeszytów ćwiczeń dla klas 1-3 z edukacji wczesnoszkolnej.  Można również skorzystać z pakietu treningowego dla uczniów klasy 3 – link tutaj.

 

Strony do nauki programowania i informatyki dla dzieci

Nauka informatyki dla dzieci

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Znajdziecie tu mnóstwo lekcji z dotacyjnej wersji programu „Informatyka”, wśród tematów lekcji jest m.in. nauka pisania na klawiaturze, obsługa myszy, edytor tekstu, bezpieczeństwo w sieci i programowanie. Wszystko pogrupowane w zależności od wieku (klasy) ucznia. Kod dostępu do lekcji to 376972. Naprawdę jest w czym wybierać.

Kursy programowania dla dzieci

Code.org

Jeśli szukasz kursów dla dzieci z informatyki to, to jest idealne miejsce! Platforma przygotowała kursy już dla dzieci od 4 roku życia. Oczywiście górnej granicy brak. Kursy są podzielone tematycznie. Na stronie można również stworzyć własne projekty i przyjrzeć się bliżej tym, które zostały stworzone przez innych. Bardzo cenne źródło wiedzy.

 

Strony z zadaniami matematycznymi

Zadania z matematyki dla dzieci klasa 1

SzaloneLiczby.pl

To zbiór zabaw interaktywnych z matematyki. Zadania podzielone są ze względu na trudność od przedszkolaka aż po szkołę średnią. Dzieci się przy nich nie nudzą, a doskonale ćwiczą liczenie w pamięci i utrwalanie materiału.

 

interaktywne zadania z matematyki edukacja wczesnoszkolna

Matematyczne Zoo

To kolejna świetna interaktywna platforma do nauki matematyki. Świetna oprawa graficzna i ciekawe zadania. Delikatnie mogą denerwować reklamy, które ciągle się wyświetlają, ale można się ich pozbyć (za drobną miesięczną opłatą).

 

Strony z materiałami edukacyjnymi z różnych przedmiotów

materiały dotyczące nauki języków obcych wczesnoszkolna

Akademia PWN

Na stronie Akademii znajdziemy materiały dotyczące nauki języków obcych takich jak angielski, francuski, niemiecki, łacina i rosyjski. Wydawnictwo udostępnia zarówno podręczniki, ćwiczenia jak i scenariusze lekcji czy karty pracy. Wszystko dostępne w plikach pdf, z możliwością pobrania bez konieczności logowania się.
Wydawnictwo udostępniło również materiały dydaktyczne, wskazówki metodyczne i karty pracy dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych – klik.

 

edukacja wczesnoszkolna

Lekcje w sieci

To projekt realizowany przez nauczycieli, znajdziemy tu karty pracy praktycznie dla dzieci w każdym wieku. Dotyczące najróżniejszych zagadnień. Na stronie są również lekcje online oraz gry interaktywne i filmiki. Aż mi szkoda, że nie damy rady tego wszystkiego przerobić z moimi dzieciakami.

 

Strony wspomagające naukę ortografii

Dyktanda OnlineStrony wspomagające naukę ortografiiDyktanda. Net

Dyktanda dla dzieci

Czy ćwiczyłaś kiedyś ortografię bez pisania? Ja też nie. Jednak nasze pociechy mają taką możliwość. Znalazłam dwie świetne strony, na których dzieci muszą wybrać odpowiednią pisownię danego wyrazu. Dla wzrokowców to świetna forma nauki. Dyktanda są podzielone ze względu na poziom trudności od 1 klasy szkoły podstawowej.

 

Nauka pisania literek dla dzieci

W sieci znajdziesz mnóstwo bezpłatnych materiałów edukacyjnych, ja przedstawiłam te, z których obecnie korzystam. Dodatkowo robię również własne karty pracy m.in. do nauki pisania, które możesz znaleźć w zakładce KARTY PRACY.

 

Książki do nauki pisania, liczeniaKsiążki wspomagające do edukacji wczesnoszkolnej

 

Na koniec muszę Ci pokazać jeszcze te książeczki, które są moim odkryciem miesiąca. Kupuję je w wersji pdf, za śmieszne pieniądze, a korzystamy z nich codziennie. Szczególnie przypadły mi do gustu te z łamigłówkami i do nauki języka angielskiego. Uważam, że koszt 4-5zł za taką książkę, to niewielki wydatek w porównaniu do jej edukacyjnej zawartości. Po zakupie praktycznie od razu możesz pobrać je na dysk i wydrukować. Daj mi koniecznie znać czy widziałaś już je wcześniej? Dla mnie to idealne uzupełnienie podręczników z edukacji wczesnoszkolnej.

 

Materiały i karty pracy do edukacji wczesnoszkolnej

Uff… To już wszystko na dzisiaj. Jestem przekonana, że znajdziesz tutaj masę inspiracji do pracy z dzieckiem. A linki tutaj udostępnione zaoszczędzą Twój czas na wyszukiwanie kolejnych materiałów.

Przygotowanie zbioru linków z materiałami do edukacji wczesnoszkolnej zajęło mi trochę czasu, napisz czy było warto!