ŚPIĄCE KRÓLEWNY – ILE KSIĘŻNICZEK OBUDZISZ? RECENZJA

Wyobrażasz sobie grę, w którą z przyjemnością zagra 4-latek, a dorosły się przy niej nie zanudzi? Mi było strasznie ciężko uwierzyć, że jest to możliwe. Tym bardziej, że kolekcje gier mamy ogromną. W większość dziecięcych gier gramy – by spędzać czas z dziećmi. Niestety, większość gier dla najmłodszych szybko nam się nudzi i przy 10 rozgrywce mamy najzwyczajniej w świecie dość. Tym razem trafiliśmy na prawdziwą perełkę!

Śpiące królewny gra recenzja

Śpiące Królewny zachwyca już od samego początku. Wspaniałe grafiki na każdej karcie zachęcają by przyjrzeć się im bliżej. Karty są sztywne i dobrej jakości. Łatwo się je tasuje, co w przypadku karcianek jest dość istotne. W grę graliśmy już dziesiątki razy i nadal nie widać na nich śladów zużycia.

Śpiące Królewny na podróże małe i duże

Małe poręczne pudełko aż się prosi, by zwiedzać z nami parki i odwiedzać kolejne miejsca. Sprawdzi się na wakacjach, chociaż pewnie w tym roku, z powodu koronawirusa zostaniemy w domu. Jednak podwórko jej nie straszne – co już nie raz sprawdziliśmy.

Śpiące królewny gra rodzinna

Śpiące królewny recenzja gry

Śpiące Królewny są bajecznie proste

Gra jest bardzo łatwa i w zaledwie kilka minut można jej się nauczyć. Nawet małe pociechy będą miały frajdę z budzenia uśpionych księżniczek. Zasady są bajecznie proste. Mamy do dyspozycji kilka funkcyjnych kart. Karty z królewiczami – jak się domyślacie budzą królewny. Rycerze bronią królewny przed smokami, a jeśli ich nie posiadamy bestie porywają nasze Damy. Mikstury usypiające powodują kolejny atak senności, ale magiczne różdżki pomogą przezwyciężyć zły czar. Jest jeszcze karta Błazna – jej użycie jak to w życiu – zależne jest od szczęścia. Do tego mamy jeszcze całą serię kart z numerami. Możemy się ich pozbyć pojedynczo lub w większych ilościach, jeśli z danych kart jesteśmy w stanie ułożyć działanie na dodawanie.

gra karciana dla dzieci

karcianka dla dzieci

gra uczy dodawania

Jeśli jednak dziecko nie umie jeszcze liczyć do 10, możemy z tej zasady zrezygnować lub pomagać maluchowi. Mogę Ci jednak zagwarantować, że dzieci szybko przyswajają wiedzę przez zabawę. Jeśli nie umieją jeszcze liczyć – szybko się nauczą. Wystarczy kilkanaście partii i z tak prostymi działaniami poradzą sobie bez trudu. Smaczku dodaje malutka negatywna interakcja między graczami, która powoduje syndrom konieczności rewanżu. Kto wygra? Wygra ten, kto obudzi najwięcej księżniczek lub zdobędzie określoną liczbę punktów.

Zobacz również inne ciekawe gry planszowe przedstawione na blogu

Zagrajmy jeszcze raz!

Rozgrywka trwa kilkanaście minut i wywołuje efekt “no to jeszcze raz”. Czasami siedząc przy stole całą rodziną potrafimy rozegrać kilkanaście partii za jednym zamachem. Nigdy nie wiemy, jak to możliwe, że przy niej tak szybko umyka nam czas. 

Śpiące królewny

Powiem szczerze, że odkąd ją mamy – kupiliśmy już jej kilka pudełek. Jest idealna na prezent. I praktycznie każdy rodzic i dziecko jest nią zachwycone. W tą karciankę można zagrać zarówno w 2 jak i w 5 osób. Niezależnie od liczby graczy – gra jest tak samo dobra. Jej dużą zaletą jest również niska cena. 

Śpiące królewny pudełko

Sprawdź aktualne promocje w sklepach internetowych 

Sprawdź aktualne ceny na Allegro

 

Ta gra znalazła się bardzo wysoko na naszym rodzinnym planszówkowym podium. Gramy w nią z przyjemnością całą rodziną. I z jeszcze większą przyjemnością polecamy ją dalej. Dajmy jej mocną 9!

Śpiące królewny ocena gry recenzja

Za egzemplarz gry dziękujemy firmie Rebel. Dzięki Wam odkryliśmy niesamowitą grę!