KAZOOLOO – GRA, KTÓRA MOBILIZUJE DZIECI DO RUCHU

KAZOOLOO - GRA, KTÓRA MOBILIZUJE DZIECI DO RUCHU

KAZOOLOO – GRA, KTÓRA MOBILIZUJE DZIECI DO RUCHU

Czy znacz dzieci, które nie lubią grać? Nieważne czy jest to gra na komputerze, konsoli czy smartfonie? Powiem szczerze, że choć w moim otoczeniu jest masa dzieciaszków, osobiście nie znam żadnego. Moje własne maluchy, gdybym tylko im pozwoliła, spędziłyby cały dzień przy grach oraz bajkach. Oczywiście jestem z tych mam, które na to nie pozwalają. Jednak nie widzę nic złego w tym, żeby dzieci oswajały się zarówno z grami jak i programami komputerowymi. Wszystko jednak musi być dawkowane z głową. Ważne jest również, by to właśnie rodzice wybierali dzieciom odpowiednie gry czy bajki do oglądania. Takie, które prócz rozrywki przyniosą pociechom dodatkowe korzyści.

 

KAZOOLOO - GRA DLA DZIECI

 

Czym jest Kazooloo?

Niedawno na polskim rynku za sprawą firmy Gonzo Toys ukazała się gra Kazooloo. Jest to jedna z niewielu rozrywek dla dzieci opartej na modelu rozszerzonej rzeczywistości.

Gra już od dłuższego czasu znana jest za granicą, gdzie zdobyła bardzo dużą popularność oraz liczne nagrody. Została ogłoszona najlepszą grą rozszerzoną w Izraelu podczas GameIS 2014  (GameIS jest organizacją non-profit, skupiającą większość izraelskich firm i twórców gier),

Kazoloo został również uznany za najlepszą zabawkę technologiczną roku 2016 podczas Toys Fair w Londynie, otrzymał nagrodę podczas The Gadet Show 2016 w Wielkiej Brytanii oraz Tillywig Award Winner 2015. W sumie, ta gra wideo zdobyła uznanie na całym świecie.

 

KAZOOLOO APLIKACJA DLA DZIECI

KAZOOLOO - GRA

KAZOOLOO gonzo toys

 

KAZOOLOO – GRA, KTÓRA MOBILIZUJE DZIECI DO RUCHU

 

Do zagrania w Kazooloo potrzebujemy smartfona lub tabletu, spełniającego wymagania sprzętowe, na którym instalujemy bezpłatną dedykowaną aplikację oraz grę Kazooloo, do kupienia na stronie polskiego wyłącznego dystrybutora Gonzo Toys.

 

Gra Kazooloo zawiera okrągły dysk, który kładziemy na podłodze. To właśnie on jest elementem głównym gry i tworzy wrota do rozszerzonej rzeczywistości. To właśnie przez nią, do naszego mieszkania wchodzą różne stwory i pająki. Zadaniem gracza jest je wszystkie unieszkodliwić. Jednak nie jest to takie łatwe! Stworów jest, z każdym etapem gry, coraz więcej. Jeśli gracz nie będzie się ruszał, sam zostanie zaatakowany. Tutaj nie ma możliwości siedzenia na kanapie czy krześle i biernego patrzenia w ekran. Jeśli dziecko chce wygrać – musi się ruszać.

Gra jest intuicyjna i z pewnością każdy sześciolatek sobie z nią poradzi. Oferuje kilka poziomów trudności w zależności od stopnia zaawansowania gracza. Każdy etap premiowany jest zdobywaniem diamentów, które pomagają odblokować kolejne poziomy oraz lepszą broń.

Jest to naprawdę jedna z niewielu gier na smartfony i tablety, która premiuje ruch gracza i wręcz zmusza dziecko do ruchu.

 

 

Element walki, jako dobry sposób na odreagowanie negatywnych emocji

 

Przeciwnicy gier na pewno zarzucą Kazooloo przemoc. W końcu gracz eliminuje za pomocą strzałów potwory, pająki, roboty i inne stwory. Są też wybuchy i ogień. Nic jednak bardziej mylnego. W grze nie ma przemocy, nie ma tu śladów krwi i „drastycznych” scen. Można powiedzieć, że jest ona umowna, bo celując w stwora za pomocą wybuchu pozbywasz się go. Kazooloo w ten sposób pozwala dziecku rozładować napięcie i agresję w sposób kontrolowany poprzez aktywność fizyczną. Celowanie w potwory dodatkowo pozytywnie wpływa na koordynację ruchowo-wzrokową i ćwiczy spostrzegawczość oraz koncentrację.

Dodatkową zaletą jest możliwość grania w trybie multiplayer. Dzieci mogą grać razem wspólnie pokonując stwory. Nie grają przeciwko sobie, ale razem ze sobą tworzą sojusz przeciwko atakującym. Dzieci przy grze świetnie się bawią, śmiesznie skacząc wokół tarczy.

 

 

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to przyszłość zarówno gier jak i rozrywki. Już w tej chwili nakłady na jej rozwój sięgają niewyobrażalnych kwot. Gra Kazooloo jest doskonałym wprowadzeniem dzieci w tą nową technologię. Jedną z jej dużych zalet jest fakt, iż rozrywka prezentuje wirtualną rzeczywistość bez użycia googli, które mogą spowodować u dzieci dezorientację oraz problemy ze wzrokiem.

Ja sama uwielbiam wszelkie nowinki i chętnie w wolnej chwili strzelam do potworów – ale tylko wtedy, gdy nikt nie patrzy. Mam, więc nadzieję, że mnie nie wydasz 😉

Gra jest świetną odskocznią od problemów i świetnie wpływa na samopoczucie. Pamiętam, że jak miałam sześć lat to otrzymałam swój pierwszy komputer z grami, moi rodzice wyszli naprzeciw nowym technologiom i nie zabraniali mi grania – choć to były zupełnie inne gry. Ja sama również nie zamierzam zabraniać tego dzieciom. Wszystko jest dla ludzi, o ile korzysta się z tego z głową. Cieszę się, że moja córka również interesuje się grami i komputerem, może w przyszłości też będzie prowadzić bloga?

Ja ze swojej strony z przyjemnością mogę polecić wam grę Kazooloo spełnia ona oczekiwania zarówno dzieci jak i rodziców. Do tego jak na tak zaawansowaną technologię ma naprawdę przystępną cenę. A teraz ze względu na nadchodzące święta została specjalnie obniżona do kwoty 59,90zł. Idealna do kupienia jako prezent na zajączka!

 

Grę można zakupić na stronie GONZO TOYS. Zapraszam Cię również do polubienia fanpage’a firmy Gonzo Toys, gdzie firma oferuje liczne rabaty oraz konkursy.

 

Wpis powstał we współpracy z firmą Gonzo Toys.