JAK SPEŁNIĆ MARZENIE DZIECKA O PIERWSZYM ZWIERZĄTKU?

Aqua dragons hodowla smoków pierwsze zwierzątko dla dzieckaDoskonale wiemy, że przychodzi taki moment, że dzieci zaczynają marzyć o własnym zwierzątku. Mogą to być pieski, kotki, żółwie czy złote rybki. Wszystkie z nich wymagają jednak również pracy rodziców. Ciężko powierzyć wychowanie i opiekę nad psem nawet rezolutnej pięciolatce. Większość obowiązków spadnie na nas – rodziców.

Jak więc spełnić marzenie dziecka, a uniknąć dodatkowych, nie zawsze chcianych, obowiązków? Może warto zaproponować im w zamian hodowlę własnych wodnych smoków?

Gonzo Toys wychodzi na przeciw oczekiwaniom, zarówno dzieci, jak i ich rodziców. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie zakupić w Polsce niepowtarzalny zestaw do hodowli małych smoków dla naszych pociech. Spełnimy marzenie dziecka, a sobie nie dołożymy pracy. Wodne smoki zamieszkały również pod naszym dachem, nie są to jednak zwykłe smoki – one pochodzą z kosmosu. Jednak zacznijmy od początku.

 

Aqua dragons hodowla smoków jak wyglądają smoki

Czym są Aqua Dragons?

Nasze smoki, czyli Aqua Dragons to żywe gatunki skorupiaków, które od milionów lat zamieszkują ziemię. Ich bardzo małe wymagania oraz zadziwiająca zdolność hibernacji jajeczek sprawiły, że smoki przetrwały w praktycznie niezmienionej formie na naszym globie od czasów ery dinozaurów. Jajeczka wodnych smoków, zamknięte w szczelnych pojemnikach, mogą przetrwać nawet 20 lat, a dopiero przy pomocy wody te niesamowite zwierzątka budzą się do życia.

Właśnie w tej formie wodne smoki poleciały również w podróż kosmiczną. Wraz z dziećmi możemy zobaczyć, jak wyglądała ich wyprawa, bo całość została uwieczniona na filmie.

My właśnie od obejrzenia tej niesamowitej przygody rozpoczęliśmy hodowle naszych smoków.

 

jak wyhodować smoka

Aqua Dragon in Space – Smoki, które poleciały w podróż kosmiczną

 

Na pewno niejedno dziecko z zachwytem obejrzy relację z podróży w kosmos. To nie lada gratka mieć w domu stworzenia, które oglądały naszą planetę z góry! Kto z nas o tym nie marzy?

Każde opakowanie Aqua Dragons in Space zawiera certyfikat potwierdzający obecność naszych jajeczek w kosmosie wraz ze specyfikacją lotu kosmicznego. Dodatkowo zestawy kolekcjonerskie zawierają dużo atrakcyjnych akcesoriów, które mogą urozmaicić zabawę i hodowlę naszych kosmicznych podróżników.

 

smoki w kosmosie

Aqua dragons gonzo toys gdzie kupić

Aqua dragons hodowla smoków

Jak wyhodować wodne smoki we własnym domu?

Jak sprawić, by z maleńkich jajeczek wykluły się wodne smoki? Okazuje się, że to nic trudnego, wystarczy nam jeden z zestawów Aqua Dragons oraz odrobina cierpliwości.

Pełną listę sklepów w których dostępne są smoki znajdziesz tutaj, oczywiście możesz je również kupić online – tutaj.

 

Nasz zestaw z edycji kolekcjonerskiej Aqua Dragons in Space zawiera:

– podświetlane diodami led, akwarium w formie kapsuły kosmicznej wraz ze szkłem powiększającym, dzięki któremu możliwe jest zaobserwowanie nawet najmniejszych smoków niewidocznych gołym okiem;

– saszetkę z jajeczkami, z których wykluwają się smoki;

– saszetkę z karmą;

– specjalny termometr, służący do monitorowania temperatury wody w akwarium;

– łyżeczkę świecącą w ciemności, dzięki której nakarmimy smoki nawet nocą;

– pompkę do natleniania wody;

– certyfikat potwierdzający podroż kosmiczną Aqua Dragons.

 

zawartość zestawu Aqua dragons delux hodowla smoków

 

Sam proces hodowli jest bajecznie prosty, wystarczy nam woda źródlana lub mineralna – koniecznie niegazowana i niskozmineralizowana. Wlewamy ją do akwarium i wsypujemy do niej zawartość saszetki zawierającej jajeczka oraz specjalnie dobrane sole mineralne. Po około 48 godzinach od wsypania jajeczek – wykluwają się smoki. Na początku są bardzo malutkie – prawie wcale ich nie widać. Załączone w zestawie szkło powiększające pozwala zauważyć smoki już na samym początku, mimo że nie jesteśmy w stanie dostrzec ich gołym okiem. Zwierzątka rosną stosunkowo szybko. Możemy obserwować jak jedzą, pływają i bawią się. Potrafią osiągać nawet dwa centymetry długości! Jeśli mają odpowiednio ciepło i dzieci o nie dobrze dbają, wodne smoki będą powiększać swoją gromadę i się rozmnażać. W naszym akwarium jest ich naprawdę dużo.

 

pierwsze zwierzątko dla dziecka blog

Aqua dragons hodowla smoków w domu

pompka do akwarium aqua dragons

natlenianie wody aqua dragons

 

Nadusia z radością dogląda swoich podopiecznych, karmi je załączonym do zestawu pożywieniem. Dba również o natlenianie wody. W zestawie załączona jest specjalna pompka, którą przez około minutę dziennie pompuje się do wody powietrze – robiąc bąbelki. Można użyć do tego również zwykłej strzykawki. Jest to szczególnie ważne zaraz na początku hodowli, kiedy malutkie smoki nie mają jeszcze wystarczająco dużo sił, by wypłynąć na powierzchnię i zaczerpnąć powietrza. Jest to bardzo ważne zadanie i moja córka doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

To również ona sprawdza codziennie temperaturę wody smoków, co prawda utrzymanie jej na właściwym poziomie to nic trudnego.  Pamiętajmy jednak, by smokom nie było zbyt zimno ani zbyt gorąco, aby mogły odpowiednio dobrze się rozwijać.

Sporo czasu również poświęca na ich obserwację, szczególnie wieczorem, gdy jest już ciemno. Gasi światła i włącza podświetlenie w akwarium. Smoki wyglądają wtedy naprawdę zjawiskowo.

 

wodne smoki w domu blog

Aqua dragons hodowla smoków

Aqua dragons in space w kosmosie

 

Nadusia jest zadowolona i dumna, że może samodzielnie opiekować się swoimi zwierzątkami. Zresztą Maksio również przygląda się smokom z bardzo dużym zainteresowaniem. No i nie będę ukrywać, że dzieciaki chwalą się każdej napotkanej osobie, że mają w domu własne smoki – co zawsze wzbudza ogólnie zainteresowanie i uśmiech.

 

 

wodne smoki

 

Dlaczego warto pozwolić dziecku mieć własne zwierzątko?

Nadusia od dość dawna przebąkiwała, że marzy o własnym zwierzątku. Misie, laleczki i maskotki przestały jej wystarczać. Ze względu na dużą ilość obowiązków długo nie chciałam się zgodzić na kolejnego domownika. Właśnie wtedy z pomocą przyszła mi firma Gonzo Toys. Trafiły do nas Wodne smoki – Aqua Dragons in Space. Te wodne zwierzątka, jak pewnie przeczytaliście w pierwszej części tekstu, nie wymagają dużo opieki. Są na tyle sprytne, że samodzielnie czyszczą sobie akwarium, a ich obserwacja przynosi dzieciom i dorosłym wiele korzyści.

Chyba jednym z najważniejszych walorów posiadania własnego zwierzątka jest poczucie odpowiedzialności za inne żywe stworzenie – albo w naszym przypadku, stworzenia. To Nadusia jest odpowiedzialna w domu za karmienie smoków oraz za napowietrzanie wody. To dzięki niej one rosną i jest ich coraz więcej. Córcia ma tego świadomość i jest z tego powodu bardzo dumna. Nigdy nie zapomina o swoich podopiecznych, choć najchętniej karmiłaby je kilka razy częściej niż powinna.

Dodatkowo, dzięki własnej hodowli, dzieci rozwijają cechy, które przydadzą im się w życiu – cierpliwość, systematyczność, opiekuńczość i przede wszystkim szacunek do każdego żyjącego stworzenia.

 

Aqua dragons hodowla smoków

 

Czy warto zakupić dziecku Aqua Dragons?

Aqua Dragons to nie jest zwykła zabawka, jakich wiele na polskim rynku. To coś zupełnie innego. Powiedziałabym bardziej, że jest to zestaw hodowlany, który uczy dziecko odpowiedzialności. Jest to świetny pomysł na pierwsze wymarzone zwierzątko w domu. Praktycznie nie ma z nimi problemu, nie wymagają też wiele uwagi. Jednak ich posiadanie wiąże się z obowiązkami, które ma mały właściciel. Przynoszą na pewno dużo frajdy, a zestaw z podświetleniem świetnie wpasuje się w każdy pokój, zastępując nocną lampkę. Właśnie ze względu na te walory edukacyjne oraz wychowawcze Aqua Dragons otrzymały tytuł Dobrej Marki, przyznawanej ze względu na jakość, zaufanie i renomę wśród klientów.

 

Jeśli Twoja pociecha też marzy o własnym pupilu, to jest to idealna okazja by kupić jej smoki. Specjalnie z okazji Świąt Wielkanocnych zestaw Aqua Dragons in Space w sklepie Gonzo Toys będzie do kupienia w obniżonej cenie!

Dziecko będzie zadowolone, a Ty nie przysporzysz sobie dodatkowych obowiązków.

Aqua dragons in space

Więcej informacji o Aqua Dragons znajdziesz na stronie jedynego polskiego dystrybutora Gonzo Toys – www.gonzotoys.pl.

Warto również śledzić fanpage, gdzie można podejrzeć zdjęcia z hodowli smoków, a także zadać nurtujące nas pytania, dotyczące Aqua Dragons i ich życia – www.fb.com/gonzotoys.

A już 16 marca na fanpage’u Gonzo Toys będzie można również wygrać zestaw Aqua Dragons in Space Deluxe!!!

gonzo toys

Wpis powstał we współpracy z firmą Gonzo Toys.