JAKA JEST NAJLEPSZA METODA ANTYKONCEPCJI?

NAJLEPSZA METODA ANTYKONCEPCJI

Jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

 

Najlepsza metoda antykoncepcji to ponoć celibat. Póki, co nie wyobrażam sobie stosowania celibatu w normalnym, dobrze funkcjonującym małżeństwie. W poszukiwaniu idealnej metody antykoncepcji przeszłam długą drogę. Jednak trafiłam na coś naprawdę wartego uwagi. Dzisiaj opowiem Ci moją historię.

 

Jeśli śledzisz mój blog,  zapewne wiesz, że jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Oba moje porody zakończyły się cesarskim cięciem ze względów zdrowotnych. Niestety były to zabiegi dość skomplikowane. Na tyle, by lekarz zaraz po urodzeniu drugiego dziecka powiedział, że w moim przypadku posiadanie trzeciego maluszka nie jest wskazane i zdecydowanie nie powinnam już zachodzić w ciąże. To właśnie wtedy zaczęłam poszukiwać skutecznej metody antykoncepcji, takiej, która nie będzie ingerować w moje zdrowie, a zapewni mi ochronę przed nieoczekiwanym powiększeniem rodziny.

 

Jaką metodę antykoncepcji wybrać

Metody antykoncepcji, która z nich jest najlepsza i najskuteczniejsza?

Oczywiście pierwsze kroki skierowały mnie do mojej doktor ginekolog. Razem przeanalizowałyśmy wiele możliwości antykoncepcji. Jednak większość z nich nie była dla mnie odpowiednia. Niestety od zawsze borykałam się z dużą nadwagą. Diety, badania i masa innych działań zmierzających do utraty wagi nie przyniosła, póki, co żadnych większych efektów. Nadwaga jest i zapewne będzie nadal obecna w moim życiu, a moim dużym osiągnięciem jest po prostu utrzymanie dotychczasowej wagi. Dodatkowe kilogramy na co dzień nie pomagają, można rzec, że utrudniają pewne rzeczy. Przede wszystkim w moim przypadku są jednym z przeciwskazań antykoncepcji hormonalnej. Wszelkie pigułki, plastry a nawet spirala nie są dobrym rozwiązaniem. Trudno określić, jak mój organizm zachowa się w przypadku przyjmowania dodatkowych hormonów – jest duże prawdopodobieństwo, że dzięki takiemu leczeniu moja waga może wzrosnąć. Moja lekarka odradziła a wręcz skreśliła wszelkie metody antykoncepcji związane z hormonami już na starcie.

Faktycznie jeszcze, jako panienka używałam pigułek i właśnie wtedy przybyło mi kilka kilogramów – choć osobiście nie wiązałam tego z antykoncepcją. Jedną wadę, którą faktycznie zauważyłam wtedy to odczuwalnie zmniejszone libido. Pigułki sprawiały, że wieczorem myślałam tylko o ciepłej kołderce, miękkiej podusi oraz dobrej książce. Partner mógł nie istnieć, no chyba, że do przytulania i długich nocnych… rozmów. Jeśli kiedykolwiek przyjmowałyście pigułki antykoncepcyjne możliwe, że też doświadczyłyście tego efektu ubocznego. To na serio nic przyjemnego. Dodatkowo jak zapewne wiecie, antykoncepcja hormonalna u osób z nadwagą nie jest aż tak skuteczna, a stosowanie plastrów odradza się kobietom z wagą powyżej 80kg.

Kalendarzyki i własne obserwacje skreśliłam ja sama. Nie jestem zbyt sumienna w prowadzeniu długofalowych obserwacji własnego organizmu. Owszem dzieci mogę obserwować, ale jeśli chodzi o mnie – zawsze jest coś ważniejszego. Matki doskonale wiedzą, o co mi chodzi. Po prostu naturalne metody muszą być prowadzone mega skrupulatnie i wymagają czasu,  który ja wolę poświęcić na coś zupełnie innego.

Na dość długo pozostały mi do wyboru metody mechaniczne czyli po prostu prezerwatywy. Nie będę wchodzić w szczegóły, jednak chyba każda z nas wie, że komfort ich używania jest średni. Jak to ktoś, kiedyś ładnie napisał, to trochę jak „jedzenie lizaka przez papierek”. Papierek był, więc przez długo czymś – czego wraz z mężem chcieliśmy się pozbyć. I wiesz, co? Udało się.

 

komputer cyklu planowanie ciąży

Nowoczesna antykoncepcja i monitor cyklu Lady – Comp.

Czy słyszałaś kiedyś o Lady-Comp? Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń, które wspomaga zarówno skuteczną antykoncepcję, jak również planowanie poczęcia dziecka. Od kilku miesięcy testuję to urządzenie, które pomaga mi skutecznie analizować cykl i informuje mnie, kiedy prezerwatywa jest konieczna, a kiedy mogę się jej po prostu pozbyć. I zdradzę Ci to od razu – wymaga całej minuty dziennie mojego czasu. Jednak przejdźmy do konkretów.

Lady-Comp oferuje chyba jedną z najbardziej doskonałych metod antykoncepcji. Poziom skuteczności szacuje się na aż 99,5%. Czyli jest praktycznie taka sama jak w przypadku kuracji hormonalnej, ingerującej w nasz organizm.

Monitor cyklu to urządzenie diagnostyczne, nie daje naszemu organizmowi kompletnie żadnych skutków ubocznych. Nie spożywamy żadnych hormonów, leków, nic, co mogłoby mieć jakikolwiek negatywny wpływ na nasze zdrowie lub komfort podczas współżycia. Dzięki niemu jesteśmy w pełni świadome, mamy możliwość obserwacji i monitorowania naszego cyklu bez zbędnych przygotowań oraz straty czasu. Jest to w pełni naturalna metoda planowania rodziny, zgodna z normami i wymogami kościoła chrześcijańskiego – co dla wielu wierzących kobiet, może być dość istotną informacją.

Nowoczesna antykoncepcja

Jak działa monitor cyklu Lady - Comp?Jak działa monitor cyklu Lady – Comp?

Lady-Comp opiera się na nowoczesnych, a zarazem sprawdzonych rozwiązaniach monitorowania cyklu kobiecego organizmu. Posiada wbudowany sensor do mierzenia temperatury, który wskazuje ją z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Temperatura organizmu to podstawowy fizjologiczny wskaźnik kobiecej płodności. To właśnie na tej podstawie Lady Comp jest w stanie określić fazę cyklu, moment owulacji oraz wyznaczyć dni płodne czy niepłodne.

Codziennie rano zaraz po przebudzeniu mierzę temperaturę – wkładając sensor pod język. Jej odczyt trwa maksymalnie jedną minutę Od razu po pomiarze, urządzenie informuje mnie diodą o stanie płodności mojego organizmu. Dioda zielona wskazuje dni niepłodne, czerwona płodne, natomiast pomarańczowa wskazuje, żeby zachować ostrożność w postaci dodatkowego zabezpieczenia podczas współżycia. Codzienne pomiary zapisywane są w urządzeniu i można je nawet wydrukować podłączając monitor cyklu do komputera.

czy komputer cyklu lady comp jest skuteczny

Monitor cyklu pomaga jednym kobietom skutecznie się zabezpieczać przed ciążą jednocześnie pomagając drugim zajść w ciążę. Potrafi również wyznaczyć prawdopodobną płeć dziecka. To niesamowite, jak tak małe urządzenie diagnostyczne pomaga, zarówno jednym jak i drugim kobietom, w skutecznym monitorowaniu własnego organizmu. Komputery cyklu Lady-Comp są produkowane przez niemiecką firmę VE Valley Electronics GmbH już od ponad 30 lat, ich działanie opiera się, więc o lata doświadczeń. Warto wspomnieć, że te urządzenia otrzymały również rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Wszelkie informacje o komputerach cyklu oraz aktualności z nimi związane można znaleźć na stronie www.ladycomp.pl
Zerknijcie również na profil na facebook Lady Comp Polska.

czy warto kupić monitor cyklu Lady Comp

Lady Comp - komputer cyklu

Czy warto zainwestować w monitor cyklu Lady Comp?

Nie będę ukrywać, że urządzenie nie należy do najtańszych. Nie każda kobieta może sobie pozwolić by jednorazowo zapłacić grubo ponad tysiąc złotych za jedno urządzenie. Nie jest to jednak cena wygórowana. Urządzenie kupuje się na lata. Płacimy tutaj za doskonałe wykonanie urządzenia, wysoką jakość pomiarów oraz bezpieczeństwo i skuteczność antykoncepcji. Biorąc pod uwagę, że jedynymi kosztami,  które ponosimy podczas użytkowania urządzenia jest wymiana baterii – nie są to koszty wysokie. Pamiętam, że w czasach, gdy stosowałam pigułki antykoncepcyjne koszt miesięcznej kuracji oscylował w granicach 70zł – rocznie dawało to kwotę 840zł. Przeliczając użytkowanie tabletek przez lat kilka – dawało to nieporównywalnie wyższą kwotę niż zakup urządzenia. Już nawet nie wspominając o chodzeniu do ginekologa po recepty (koszt każdej wizyty od 50-100zł), ciągłe dodatkowe badania i masę skutków ubocznych w postaci m.in. dodatkowych kilogramów. Patrząc wstecz pod względem kosztów – zdecydowanie Lady Comp jest urządzeniem po prostu tańszym – a jest to inwestycja we własne zdrowie.

NAJLEPSZA METODA ANTYKONCEPCJI Lady Comp - monitor cyklu

Lady Comp – monitor cyklu, bez którego nie wyobrażam sobie (współ)życia

Lady Comp jest to urządzenie, w które powinna zaopatrzyć się każda kobieta, zarówno ta dopiero planująca macierzyństwo. Jak i ta, która ciąży chce po prostu uniknąć. To dla mnie zdecydowanie najlepsza metoda antykoncepcji. Wysoka skuteczność urządzenia gwarantuje ochronę przed niechcianą ciążą, a wskaźnik płodności poinformuje, kiedy jest najlepszy czas na poczęcie maluszka. Urządzenie przewyższa inne metody przede wszystkim brakiem skutków ubocznych oraz brakiem kosztów dodatkowych podczas eksploatacji. Można go bez problemu używać niezależnie od współwystępujących chorób przewlekłych, tj. cukrzyca, choroby metaboliczne czy związane z krzepliwością krwi. Nie będę ukrywać, że ja jestem bardzo zadowolona z jego posiadania i mój mąż również. Szybkość pomiaru i brak konieczności ciągłych niepotrzebnych wizyt w przychodni to dla mnie bardzo duże zalety. Nie wyobrażam sobie, by wrócić do innej formy antykoncepcji, tak jak tysiące innych jego użytkowniczek. Kobiety, które kochają siebie i swoje ciało, pokochają również Lady-Comp.

Lady Comp Komputer cykluUrządzenie Lady Comp można zakupić na stronie polskiego dystrybutora – www.ladycomp.pl.  

 

Wpis powstał we współpracy z marką Lady – Comp.