WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI – POMYSŁY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki, a co za tym idzie, zabawy i wróżby. To święto celebrowane jest również przez dzieci w różnym wieku. Warto więc z tym dniu zapewnić im świetną zabawę i wywołać uśmiech na ich twarzach. Jakie wróżby i zabawy andrzejkowe dla dzieci warto zastosować w domowym zaciszu lub w przedszkolu?

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI

 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI: Andrzejkowe wyścigi butów

To jedna z najpopularniejszych andrzejkowych zabaw. Nie tylko wywołuje ona ekscytację, ale również jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Jakie są zasady? Banalnie proste! Każdy uczestnik zabawy ściąga buty i zabiera jeden z nich ze sobą. Tworzymy kolejkę i zaczynamy wyścig od jednego, skrajnego końca sali do drugiego. Ostatnia osoba z kolejki przybiega na początek, kładzie swój but w ustawionym rzędzie i posuwa się do tyłu. Zabawa trwa do momentu postawienia ostatniego buta, który zmieści się w rzędzie. Osoba, która jako ostatnia położyła but, będzie mogła liczyć na to, że spełnią się jej marzenia.

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI:  Rzut monetą

To również jedna z zabaw, które należą do bezpiecznych. Wystarczy przygotować jakąkolwiek monetę. Może być to grosik, dwa lub pięć groszy. Każde dziecko ustawia się w kolejce, trzymając monetę w ręce. Kiedy nadejdzie jego kolej, próbuje wrzucić monetę do oddalonej miski. Jeżeli znajdzie się ona w środku, wówczas spełnią się marzenia dziecka. Tak kolejka przebiega do czasu, aż wszystkie dzieci wrzucą monetę (Miskę można nieznacznie przybliżyć, jeżeli niektóre dzieci będą wrzucały nietrafnie wiele razy).

 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI:  Wbijanie szpilki w serce

Potrzebne będą dwa duże serduszka z papieru. Na nich wypisujemy dowolne imiona. Na jednym sercu mają być to imiona męskie, natomiast na drugim – imiona żeńskie. Robimy to w sposób nieuporządkowany tak, aby serce było zapełnione różnymi imionami. Dziecko bierze do ręki szpilkę już igłę (warto zadbać o duży rozmiar igły, aby dziecko nie zrobiły sobie krzywdy niewielkim elementem), po czym wbija ją w dowolne miejsce na sercu. To imię, które zostanie przebite, będzie oznaczało imię przyszłego męża/żony dziecka. Zabawa sprawia wiele radości, jednak warto zadbać o przedmiot ostry, lecz nie na tyle, aby dziecko zrobiło sobie nim krzywdę.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI Specjalnie dla Was przygotowałam szablony serc andrzejkowych z imionami dziewczynek i chłopców. Można je trzymać w formie do druku po zapisaniu się na newsletter. Formularz zapisu znajdziesz po prawej stronie 🙂 Możesz również je pobrać klikając prawym przyciskiem myszy i zapisując obraz na dysk.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI: Wróżenie z jabłek

Do tej zabawy wystarczy kilka jabłek i bezpieczna obieraczka. Ostrugane skórki po jabłku wrzucamy na siebie, po czym próbujemy rozszyfrować z nich pierwszą literę imienia przyszłego męża/żony, która powstała na podłodze. Zabawa ma dodatkowy atut, ponieważ po skończonych zawodach można zjeść obrane jabłka.

 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA DZIECI: Zabawa w kubeczki

Jedna z najpopularniejszych zabaw. Wystarczy przygotować 4-5 kubeczków i położyć pod nimi:

  • Monetę (wzbogacenie się),
  • Pierścionek (Szybki ślub),
  • Kluczyk (Nowy dom),
  • Samochodzik (Podróż).

Tak naprawdę zabawa zależy od naszej inwencji twórczej. Kubeczków może być dowolna ilość. Dzieci czerpią wiele radości z tej zabawy, ponieważ losowanie kubeczka wzbudza wiele emocji.

 

Zabawy Andrzejkowe, Wróżby Andrzejkowe, Andrzejki, dla dzieci

 

Jak widać, jest wiele ciekawych i bezpiecznych zabaw dla dzieci. Mogą zostać przygotowane zarówno w domu, jak i w placówce przedszkola. Podczas zabaw należy jednak zachować czujność i zadbać o bezpieczeństwo dzieci.