KSIĄŻKI DLA PRZEDSZKOLAKA – NOWOŚCI W BIBLIOTECZCE

KSIĄŻKI DLA PRZEDSZKOLAKA – NOWOŚCI W BIBLIOTECZCE

Wybór książek dla przedszkolaków jest przeogromny. Kupując online ciężko jednak wybrać coś, co faktycznie spodoba się dziecku. Dlatego przygotowałam dla Ciebie listę naszych najciekawszych nowości dla przedszkolaków. Poniżej znajdziesz sporo tytułów wraz ze zdjęciami wnętrza. Mam nadzieję, że ułatwi Ci to wybór najtrafniejszej lektury dla Twojej pociechy.

 

Książki dla przedszkolaka – PRZEGLĄD

„Czy polubisz moją breję?” Mo Willems

Wyd. Babaryba

Czy polubisz moją breję

Mo Willesms Czy polubisz moją breję

Książka dla przedszkolaka

książka do nauki czytania

Babaryba przygody leona i malinki

Świnka Malinka i Słoń Leon to  przezabawne zwierzątka, które zadomowiły się w naszej biblioteczce na dobre. Opowiadanie jak i obrazujące je ilustracje po prostu wywołują niekontrolowany śmiech.

Książeczka jest trzecią cześcią serii, lecz bez przeszkód można czytać ją oddzielnie. Duże litery i stosunkowo prosty tekst bez przeszkód przeczytają dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem.

 

„Co robią koty?” Nikola Kucharska

Wyd. Nasza Księgarnia

Opowiem ci, mamo, co robią koty

Opowiem ci, mamo, co robią koty recenzja

Książki dla przedszkolaka

Opowiem ci, mamo, co robią koty recenzja

Książka ideał jeśli chodzi o moją pięcioletnią córkę. Nadunia kocha koty, w każdej postaci. Jest zachwycona ilością tych miauczących stworzeń na kolejnych stronach.

Jest to książka z przedziału wiekowego 0-6, jednak umieszczam ją tutaj, gdyż patrząc po moich szkrabach – Maksa (2l.) póki co jeszcze nie zainteresowała.

Książka ma sztywne kartonowe strony jest więc typowym dziełem dziecioodpornym. Ilość szczegółów jest zdumiewająca. Dodatkowo na części ze stron możemy znaleźć zadania, których rozwiązywanie sprawi radość dzieciakom.

 

„Misia i jej mali pacjenci” Aniela Cholewińska – Szkolik

Wyd. Zielona Sowa

Misia i jej mali pacjenci

książka dla przedszkolaka

książeczki dla dzieci

książki dla przedszkolaków

książeczka dla przedszkolaka

Pamiętasz Doktora Dolittle i jego wspaniałą zdolność do porozumiewania się ze zwierzętami?  Bohaterka powyższej serii ma ten sam dar. Rozmawia i rozumie każde zwierzątko, które stanie na jej drodze. Dzięki tej zdolności otwiera własną klinikę weterynaryjną i leczy swych pacjentów.

Książeczka złożona jest z kilku oddzielnych opowiadań, które sprawdzają się u nas do czytania przed snem. Teksty są pouczające i wzbogacone przepięknymi ilustracjami. Jest to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych pozycji.

 

„Miastonauci” Tytus Brzozowski

Wyd. Babaryba

Miastonauci

Miastonauci środek recenzja

biblioteczka dziecka

książki dla dzieci

Miastonauci to książka obrazkowa i wyjątkowa. Ilustracje są dziełem warszawskiego akwarelisty, a na kolejnych stronach znajdziemy wiele odniesień do polskiej architektury.

Jednak jest to pozycja, którą dziecku trzeba trochę opowiedzieć, poświęcić mu czas, żeby wyjaśnić o co chodzi. Samemu przedszkolakowi na podstawie samych obrazków będzie ciężko „załapać” fabułę. Jeśli jednak zarazimy malucha miłością do książek – w tej pozycji znajdzie wiele niespodzianek oraz matematycznych zagadek. Pozycja, która zainteresuje przedszkolaków jak i starsze dzieci.

Książka jest całokartonowa i świetnie wydana. Jestem przekonana, że będzie z niej korzystać kilka kolejnych pokoleń.

 

„Poszukiwacze Przygód – Magiczny Pierścień” Tomasz Minkiewicz

Wyd. Nasza Księgarnia

"Poszukiwacze Przygód - Magiczny Pierścień"

Poszukiwacze Przygód - Magiczny Pierścień

Magiczny Pierścień

komiks dla dzieci

Poszukiwacze przygód to pierwszy komiks dla dzieci w naszym domu. Wzbudził więc dość duże zainteresowanie. Książka pisana jest w formie ballady śpiewanej przez barda. Opowiada historię zwierzątek: wiewiórki Eli, nietoperza Wróża oraz żubra Bururuma. Czytelnik wraz z bohaterami przeżywa niesamowite przygody i ma do rozwiązania bardzo dużo zagadek. Na kolejnych stronach spotkamy się z mnóstwem komicznych sytuacji, choć maluchy mogą pewnych żartów jeszcze nie zrozumieć.

Książka ma sztywną okładkę i zainteresuje zarówno młodsze jak i starsze dzieci.

 

„Piraci z naszej ulicy” Jonny Duddle

Wyd. Mamania

"Piraci z naszej ulicy" Jonny Duddle

Piraci z naszej ulicy

Bardzo kolorowa książka o małym, spokojnym miasteczku do którego wprowadza się rodzina Piratów. Ze względu na wygląd, niebezpieczne narzędzia i ogólnie złą sławę piraci nie cieszą się szacunkiem. Większość sąsiadów najchętniej szybko wykopałaby ich z miasta. Mimo, iż ich nie znają poniekąd wydali na nich wyrok. Czy faktycznie mają rację?

Ta opowieść to bardzo dobry przykład, by wedle porzekadła – „nie oceniać książki po okładce”.

Książka w całości pisana jest rymowanym wierszem, co bardzo spodobało się Nadusi. Nawet Maksio chętnie słucha całości. Do gustu przypadły nam również kolorowe ilustracje.

 

„Zęboszczotki” Pittau & Gervais

Wyd. Babaryba

"Zęboszczotki" Pittau & Gervais

Zęboszczotki

Pozycja dla dzieci, mobilizująca do mycia ząbków. Okazuje się owiem, że szczoteczek do zębów może być tyle ilu ludzi na świecie. Mięciutkie włosie może zamienić się wszystko w zależności tylko i wyłacznie od naszej wyobraźni.

Po lekturze tej książki w trakcie mycia zębów Nadusia wymyśla, co dzisiaj urosło na jej szczoteczce.Ta metoda idealnie wypełnia czas szczotkowania zamieniając je w zabawę.

 

„Och! Książka pełna dźwięków.” Herve Tullet

Wyd. Babaryba

"Och! Książka pełna dźwięków." Herve Tullet

Och! Książka pełna dźwięków

Herve Tullet

Ci co czytają naszego bloga wiedzą, że zarówno ja, jak i moje dzieciaki jesteśmy wielkimi fanami Tulleta. Tym razem przedstawiam Wam książkę pełną Ochów, Achów i Łał’ów. Tullet motywuje do zabawy w dźwięki, Och-kropki to kolejna z kreatywnych rozrywek dla dzieci. Jak zawsze wciąga na długo i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci w każdym wieku.

 

„Bajka o mysiej rodzinie” Michael Bond

Wyd. Znak emotikon

Bajka o mysiej rodzinie

Bajka o mysiej rodzinie Michael Bond

Przegląd książek dla dzieci

Przepięknie ilustrowana książka autora Misia Paddingtona. Opowiada o rodzinie myszek mieszkających w domku dla lalek. Gryzonie żyją gwarnie w dobrobycie, gdzie nie brakuje im niczego. Pewnego dnia jednak myszki tracą dach nad głową. Czy rodzina poradzi sobie z tym problemem?

Książka pokazuje maluchom jak wielka siła tkwi we wspólnocie rodzinnej. Gdy dbamy o siebie wzajemnie, pomagamy sobie – nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać.

 

„Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy” Richard Scarry

Wyd. Babaryba

Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy

książka o samochodach dla dzieci

Auta, maszyny, pojazdy

Wybrałam tą książkę myśląc o moim dwuletnim miłośniku samochodów. Jednak jest to pozycja zdecydownaie dla starszych dzieci. Ogrom szczegółów i pojazdów jest nie do ogarnięcia przez mniejsze pociechy. Znajdziemy tu maszyny rzeczywiste jak i wymyślone przez autora.

Nie jest to jednak typowa książka obrazkowa. Na kolejnych stronach towarzyszymy rodzinie świnek. Razem z nimi pokonujemy kolejne korki i utrudnienia w drodze. Czy świnki dotrą do celu podróży? Koniecznie sprawdź!

Dodatkowym atutem dla dzieci jest ukryty na każdej stronie Pan Chrząszczunio, którego czasem faktycznie ciężko jest znaleźć.

 

Jeśli masz młodsze pociechy zobacz również Przedląd książek dla maluchów.książki dla maluchow

 

„Jolley – Rogers – Statek Widmo” Jonny Duddle

Wyd. Mamania

"Jolley - Rogers - Statek Widmo" Jonny Duddleksiążka o piratach

Jolley - Rogers - Statek Widmo

Kolejna książka o przygodach rodzinki Piratów Jolley – Rogers i Matyldy, tym razem jednak w wersji dla starszych dzieci. Bardzo ciekawe opowiadanie podzielone na 16 rozdziałów. Wyraźna fabuła i wiele zwrotów akcji. No i oczywiście zagadka!

„Brzechwa Dzieciom – Dzieła Wszystkie – Pan Kleks” Jan Brzechwa

Wyd. Nasza Księgarnia

Pan Kleks

"Brzechwa Dzieciom - Dzieła Wszystkie - Pan Kleks

"Brzechwa Dzieciom - Pan Kleks

Brzechwa Dzieciom

Przepiękne wydanie znanego wszystkim Pana Kleksa. To zdecydowanie książka dla dzieci uczących się w szkole (lektura dla 3 klasy podstawówki). My już kilka  stron mamy za sobą, Nadusia bardzo lubi, gdy jej czytam. Choć może, ta konkretnie pozycja jest dla niej jeszcze za poważna i nie wszystko potrafi zrozumieć. Myslę jednak, że będzie to hit na długie zimowe wieczory.

 

„Gotuj z Kuchcikiem”

Wyd. Martel

"Gotuj z Kuchcikiem"

"Gotuj z Kuchcikiem poleca Kinga Paruzel

przepisy dla dzieci

książki kucharskie dla dzieci

Świetna pozycja dla dzieci, które lubią pomagać w kuchni. Duża dawka przepisów, które można wykonać w kilku, stosunkowo prostych krokach.  Przygotowane w ten sposób posiłki są smaczne i zdrowe, a zrobione po części samodzielnie smakują pociechom dużo lepiej.

 

„7 nawyków szczęśliwego dziecka” Sean Covey

Wyd. Znak Emotikon

7 nawyków szczęśliwego dziecka

opowiadania dla dzieci

7 nawyków szczęśliwego dziecka recenzja

Książka w twardej oprawie. Zawiera siedem opowiadań, każde odpowiadające jednemu nawykowi. Autor zapewnia, że wystarczy nauczyć dziecko tych siedmiu nawyków, by maluch był szczęśliwy. Czy autentycznie? Ciężko powiedzieć, jednak napewno będzie mu w życiu łatwiej. Książka pokazuje maluchom jak poradzić sobie z nudą, nauczyć się przegrywać czy brać odpowiedzialność za swoje czyny. W sposób lekki i przyjemny niesie bardzo dużą wartość edukacyjną.

Każde opowiadanie kończy się stroną dla rodzica. Wskazówki tam zawarte pozwolą na rozbudowanie opowieści i naukę „szczęśliwych” nawyków. Jest to cenna pomoc merytoryczna.

 

książki dla dzieci

Książki dla przedszkolaka – podsumowanie.

 

Książki dla przedszkolaka w naszej biblioteczce zajmują masę miejsca. Staram się ten dział dość często rozbudowywać. W większości są to pozycje, z których będziemy korzystać przez kolejne lata. Nie są to książki, które raz przeczytane odstawimy w kąt.

Wszystkie z wyżej wymienionych mogę szczerze polecić. Może jedynie Pan Kleks to książka, przeznaczona raczej dla dzieci w wieku szkolnym. Jednak uważam, że dobrze ją mieć na półce.

Książki dla przedszkolakaWpis „Książki dla przedszkolaka – nowości w biblioteczce„, po raz pierwszy ukazał się na blogu parentingowym Mama Bloguje. Jest częścią serii Biblioteczka Dziecka.