KSIĄŻECZKI DLA DZIECI – NOWOŚCI PAŹDZIERNIK 2017

Już dziś kolejny post z serii „Książeczek dla dzieci” i nowości w naszej dziecięcej biblioteczce. W październiku przybyło u nas sporo pozycji. Myślę, że również Ty znajdziesz tam coś dla swojej pociechy. Wśród wymienionych książeczek są pozycje zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców 🙂 Dla tych mniejszych i większych.

Bierz, więc kubeczek ciepłego płynu, właź pod kocyk i zerknij na masę zdjęć i świetne książkowe inspiracje.

KSIĄŻECZKI DLA DZIECI - NOWOŚCI PAŹDZIERNIK 2017

KSIĄŻECZKI DLA DZIECI – NOWOŚCI PAŹDZIERNIK 2017

 

Barbie. Możesz być baletnicą! blog recenzja książka

Barbie. Możesz być baletnicą!

V. Saxon

Wydawnictwo Egmont

Jedna z pierwszych książeczek z serii Barbie. Możesz być… kim chcesz! Przez wzgląd na główną bohaterkę, została jedną z najchętniej czytanych książeczek w naszym domu. W końcu czy istnieje w Polsce kobieta lub dziewczynka, która nie zna Barbie? To jedna z ulubionych lalek każdej małej księżniczki. Możesz być baletnicą – opowiada historię o Barbie, która marzy o zostaniu baletnicą. Jednak nie udaje się to jej od razu. Dziecko dowiaduje się, że by coś osiągnąć potrzeba dużo pracy i wysiłku. Jest to bardzo cenna lekcja dla naszych pociech! Jednak trening i ćwiczenia czynią mistrza, a za włożony w pracę wysiłek czeka nagroda.

 

Barbie. Możesz być dżokejką! blog recenzja książka

Barbie. Możesz być dżokejką!

V. Saxon

Wydawnictwo Egmont

Kolejna książeczka o Barbie w naszej biblioteczce i kolejny sukces. Nadia uwielbia, a ja już myślę o kolejnych pozycjach z tej serii. Książeczka opowiada historię bohaterki, która chce nauczyć się jeździć konno i wygrać w zawodach. W tekście mamy również dużo różnych pojęć z zakresu jeździectwa, które dziecko szybko zapamiętuje. Opowiadanie uczy, że marzenia mogą się spełnić jeśli tylko się im pomoże swoją wytrwałością i pracą.

Całości dodają uroku przepiękne ilustracje, które dziewczynki uwielbiają.

 

Wielka Księga przygód Basia cz. 4 blog recenzja książka

Wielka Księga Przygód Basi cz. 4

Z. Stanecka, M Oklejak

Wydawnictwo Egmont

Większość rodziców doskonale zna przygody Basi, bo prawie wszyscy uwielbiają tą małą bohaterkę. W październiku ukazała się kolejna wielka księga z aż 7 opowieściami. Znajdziemy tu historie o zwierzętach, piłce nożnej, remoncie czy bibliotece. Jak zawsze książka ubrana jest w dużą ilość pięknych ilustracji, a od przygód Basi ciężko się oderwać. Kolejne jej historie poruszają ważne dla dziecka i rodzica tematy, wprowadzając nas w ważne elementy świata. Basia to jedna z ulubionych bohaterek Nadii, dlatego tej książki po prostu nie mogło zabraknąć na naszej półce.

 

Złota księga bajek Boba Budowniczego cz. 4 blog recenzja książka

Złota Księga Bajek. Przygody Boba Budowniczego

Wydawnictwo Egmont

Wspaniała książka, nie tylko dla chłopców. Opracowana na podstawie odcinków bajki o Bobie Budowniczym. Księga Bajek zawiera aż 14 różnych opowieści, każda z nich ilustrowana jest ujęciami bezpośrednio z znanej z telewizji bajki. Jest to świetna pozycja dla małych fanów tego bohatera. Ciekawa i wciągająca, idealna do czytania przed snem lub jako inspiracja do fantastycznej zabawy.

 

Gabi. A właśnie, że jest pięknie! blog recenzja książka

Gabi. A właśnie, że jest pięknie!

M. Różdżka, M. Wysocka – Jóźwiak

Wydawnictwo Burda Książki

Gabrysia to niesamowita siedmiolatka, która wychowuje się w rodzinie zastępczej wraz z sześciorgiem rodzeństwa. Właśnie rozpoczyna naukę w podstawówce. Jest dziewczynką z głową pełną pomysłów, która ciągle powtarza „Moje życie to pasmo sukcesów”. To fantastyczna opowieść o wierze we własne możliwości, sile przyjaźni i magii dzieciństwa. Ta książka to literacki debiut Magdy Różdżki, trzeba przyznać, że bardzo udany. Historia uczy czytelnika, że z każdym problemem zawsze można sobie poradzić, jeśli tylko się tego chce. Opowieść zdobią przepiękne czarno-białe ilustracje, które aż się proszą o pokolorowanie.

 

Smok Maciuś i święto Wielkiego Kangura blog recenzja książka

Smok Maciuś i święto Wielkiego Kangura

K. Żywczak

Wydawnictwo Dragon

To jedna z książeczek z serii o pięcioletnim Smoku Maciusiu. Jest to przeuroczy bohater, który uwielbia się bawić, psocić i spotykać z przyjaciółmi. Książka o święcie Wielkiego Kangura jest idealną pozycją do przeczytania przed Świętami Bożego Narodzenia. Oba święta są do siebie podobne. Maciuś również by otrzymać prezenty musi być grzeczny cały rok, robić miłe i dobre rzeczy dla innych. Jednak jak to bywa w życiu, małych rozrabiaków, nie zawsze tak było. Dlatego też Maciuś postanawia nadrobić zaległości i zrobić coś dobrego, by otrzymać wymarzony prezent. Czy mu się uda?

Książki o Maciusiu wzbogacone są o aplikację i dodatkowe multimedia. Wystarczy telefon i tablet, by przenieść się do wirtualnego świata małego Smoka. Możemy posłuchać tam książki, rozwiązywać zadania, układać puzzle i wiele więcej.

 

Roszpunka. Zaginiona Laguna. blog recenzja książka

Roszpunka. Zaginiona Laguna.

L. Howland

Wydawnictwo Egmont

Roszpunka to bohaterka znana małym dziewczynkom od najmłodszych lat. Chyba każda z nas słyszała kiedyś historię jej pięknych długich włosach i warkoczach zwisających z okna wieży. Książka jednak nie jest powtórzeniem znanej nam wszystkim bajki. Poznajemy tu dalszą część historii po uwolnieniu Roszpunki z wieży, czyli już po powrocie do rodzinnego zamku. Tam spotyka Kasandrę – córkę Kapitana Straży, z którą… będzie poszukiwać skarbu!

Jednak nie mogę wam zdradzić więcej! Książka nie ma ilustracji, jednak posiada dość duże litery. Jest idealna dla młodszej strefy czytelników, którzy już samodzielnie sięgają po lektury.

 

Zapraszam Cię również na wcześniejsze przeglady nowości w naszej biblioteczce (KLIK)

Najlepsze książki dla dzieci blog