NAUKA PISANIA LITEREK DLA DZIECI – SZABLONY DO DRUKU – LITERKI A – F

Nauka pisania literek dla dzieci to pierwszy post otwierający na blogu cykl PRZEDSZKOLAK. Znajdziesz w nim wiele pomocnych materiałów, które będziesz mogła wydrukować. Dzięki tym kartom pracy rozwiniesz w swoim dziecku nowe umiejętności i pomożesz w utrwaleniu już nabytych.

Wszystkie karty pracy przerobiłam lub robię na bieżąco z moją córką (wiek 4,5), dlatego wiem, że bez problemu powinien poradzić sobie z nimi praktycznie każdy przedszkolak.

 

Nauka pisania literek dla dzieci

Nauka pisania literek nie należy do najłatwiejszych, jednak jest przydatna przez całe życie. Warto, więc poświęcić jej wystarczająco dużo czasu, by maluch potrafił bez problemu samodzielnie się podpisać czy komunikować. Warto przed rozpoczęciem nauki pisania robić z maluchem ćwiczenia grafomotoryczne czyli np. rysowanie szlaczków, łączenie kropek czy też zadania z labiryntami. Na blogu były już udostęoniane podobne zadania, możesz do nich zerknąć klikając w interesujący Cie obrazek:

Szablony literek do druku

W dniu dzisiejszym udostępniam Ci zupełnie darmowo, specjalnie przygotowane szablony literek do druku. Poniżej znajdziesz 6 liter alfabetu od A do F, które możesz pobrać bezpośrednio na swój dysk komputera. Każdy szablon zawiera wzór małej i wielkiej litery, słowo i przedstawiający je obrazek zaczynający się od danej litery oraz aż siedem linijek do samodzielnej nauki pisania. Większość karty pracy polega na pisaniu po śladzie, co szczególnie na początku nauki pisania literek jest dla dziecka dużym ułatwieniem. Wszystkie pliki poniżej zapisane są w formie obrazu jpeg, tak byś bez problemu mogła je pobrać i wydrukować. Przygotowane karty pracy są w formacie A4, jednak spokojnie możesz wdrukować dwa na jednej stronie – w zależności od potrzeb.

nauka pisania literek - szablon literka Anauka pisania literek - szablon literka Bnauka pisania literek - szablon literka C

 

 

 

 

 

 

Kliknij na obrazek aby przejść do strony pobierania, gdy otworzy Ci się nowa karta kliknij prawym przyciskiem na obrazek i wybierz z menu „Zapisz grafikę jako…”. Wybierz miejsce na dysku i korzystaj!

nauka pisania literek - szablon literka Dnauka pisania literek - szablon literka Enauka pisania literek - szablon literka F

 

 

 

 

 

 

Ps. Jeśli zapiszesz się na newsletter będziesz miała możliwość pobrania wszystkich literek jednym kliknięciem. TO właśnie subskrybenci mają dostęp do wszystkich specjalnych bonusów oraz dodatkowych materiałów.

 • ja-matka

  Spadłaś z nieba z tymi literkami, Mati ma na nie fazę, szkicowałam jej na kartkach, a tu takie cudo!

 • Jeju, wygląda to świetnie! Na pewno już niedługo wydrukuję siostrzeńcowi 🙂

 • Bardzo przydatna pomoc dydaktyczna dla dzieciaczków rozpoczynających naukę pisania 🙂 Kaligrafia jest niezbędna przy tej nauce. Szkoda,że w szkole tego tak mało. Dobrze więc zaopatrzyć się w takie szablony dla własnych pociech 🙂

  • Masz rację, też uważam, że część dzieci po ukończeniu 2 klasy nie umie poprawnie pisać. W dużej mierze to jednak wina rodziców a nie szkoły.

 • Świetne! Mój synek uwielbia łączyć kreski kropki i cokolwiek podobnego 😉

 • My się na razie uczymy samogłosek i tylko rozpoznawania, ale myślę, że spróbuję wydrukować kilka literek i zobaczymy. Zawsze poćwiczy się rączka.

 • Super! Bardzo dziękuję 🙂

  • Cała przyjemność po mojej stronie 🙂

 • Z młodszymi dziećmi lepiej ćwiczyć rączkę na szlaczkach. Przy pisaniu liter ważny jest sam sposób pisania, który potem pomoże łączyć litery w wyrazy. Dla szkolnych dzieci, pierwszoklasistów, świetna sprawa!

 • Fajne! Tosia pisząc po śladzie doskonali umiejętność pisania;)

 • Asia Popek

  mozna pobrac wszytkie literki??