RYTUAŁY I AROMATERAPIA NA DOBRY SEN

Każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko bez problemu kładło się do łóżka i zasypiało. Niestety, większość dzisiejszych rodziców nie ma takiego komfortu. Zamiast tego, ich dziecko budzi się w nocy, płacze lub nawet w ogóle nie chce się położyć wieczorem.

Nie od dziś wiadomo, że dobry sen jest ważny zarówno dla zdrowia fizycznego jak i emocjonalnego każdego dziecka. Dzieci potrzebują okresów nieprzerwanego snu dla optymalnego wzrostu i rozwoju. Warto zwrócić szczególną uwagę, by dziecko już w najmłodszym wieku nabrało dobrych nawyków snu, gdyż problemy z wiekiem zazwyczaj nie mijają, a niemowlęta z zaburzeniami snu wyrosną bardzo szybko na dzieci, które będą miały te same problemy.

Rytuały zasypiania

Właśnie z tego powodu warto poświecić czas na ustalenie harmonogramu dnia dziecka, który będzie zawierał pewne rytuały, które pozwolą wykształcić przyjemną i miłą rutynę.

Dzieci, które budzą się, jedzą, bawią się i mają drzemki w tym samym czasie każdego dnia, nie tylko czują się bardziej bezpieczne, ale nabywają lepszych nawyków spania.

 

packshot

Niestety w naszym domu przewidywalność i rytuały senne nie zawsze odnosiły pożądany skutek. Nadii trudno było się wyciszyć i zasnąć. Do tej pory usypia tylko w naszym łóżku, gdy ktoś obok niej leży. Czasami od momentu zakończenia wszystkich rytuałów, mała wierci się niespokojnie nawet godzinę czasu. Z tego powodu, gdy zaproponowano mi testowanie kosmetyków JOHNSON’S® Baby ułatwiające zasypianie z przyjemnością się zgodziłam. Kolejno włączałam je do naszych zwykłych czynności wykonywanych przed snem.

johnsons baby usypianie 6

johnsons baby usypianie 3Kąpiel

Nasz wieczorny rytuał rozpoczynamy codzienną kąpielą. Oczywiście wody musi być dużo, a piany jeszcze więcej. Nadia uwielbia spędzać czas w wannie. Przez ostatni czas testowaliśmy podczas kąpieli dwa produkty JOHNSON’S® Baby – kojący płyn do kąpieli na dobranoc oraz szampon, oba z serii na dobranoc. Oba produkty mają wspaniały zapach, który wodne wojaże zamienia w aromatyczną kąpiel.

johnsons baby usypianie 7 johnsons baby usypianie 2 johnsons baby usypianie 1johnsons baby usypianie 4

Wspomniane produkty oczywiście zawierają również formułę NO MORE TEARS® – znaną nam również z innych serii JOHNSON’S® Baby. Kosmetyki są dość wydajne i bardzo dobrze się pienią, chociaż mi osobiście brakowało poręcznej pompki, która w znacznym stopniu ułatwiłaby ich aplikację. Duża butelka mimo specjalnego kształtu i tak potrafi wyślizgnąć się z ręki.

Do wody często dodawałam również kojącą oliwkę na dobranoc, kilka kropel zapewniło dobre nawilżenie skóry. W tym produkcie urzekł mnie sposób aplikacji, oliwka nie rozlewa się po rękach i po całej butelce – tylko wpada tam gdzie faktycznie tego chcemy.

johnsonsbaby5 johnsonsbaby4

Masaż

johnsonsbaby6

johnsonsbaby2johnsonsbaby1

Kolejnym etapem w naszym rytuale zasypiania, jest uwielbiany przeze mnie masaż. Tutaj również od jakiegoś czasu korzystamy z kojącego mleczka do ciała na dobranoc oraz kremu z tej samej serii. Produkty dobrze się rozsmarowują i dość szybko wchłaniają. Sam masaż pozwala na zrelaksowanie i wyciszenie malucha. Bliskość i dotyk skóry dodatkowo wzmacnia więź między nami.

Przytulanki i bajeczki

Po masażu i kąpieli przychodzi czas na wspólne przytulanki, całowanki i opowiadanie bajek lub czytanie książek. Razem kładziemy się do łóżka, a często po przeczytaniu kilku stron niunia zasypia.

3002687_pola-lawendy-bez-franuskiej-pogody

Sekret snu w aromaterapii

Stosowanie kilku kosmetyków JOHNSON’S® Baby faktycznie poprawia jakość snu mojego dziecka. Myślę, że dużą zasługę można przypisywać zawartych w nich olejkom aromatycznym z nutą lawendy. Ich zapach niejednokrotnie przywoływał u mnie wspomnienia z dzieciństwa, o obsypanych fioletowym kwiecie polach. Aromat nie wyparowuje ze skóry dziecka zaraz po kąpieli. Często wtulając się w moją córeczkę, czuje zapach kosmetyku jeszcze rano.

logo

 Wpis powstał we współpracy z marką JOHNSON’S® Baby.