JAK ODNOWIĆ FOTELIK SAMOCHODOWY DLA NIEMOWLAKA?

Narodziny dziecka to nie mały wydatek. Często większość sprzętów i akcesoriów dla nowego członka rodziny to niejedna wypłata. Wystarczy sama podstawa jak łóżeczko, wózek, fotelik samochodowy i koszty nieubłaganie rosną. Z tego powodu warto czasem zainwestować w rzecz dobrej, jakości lecz używaną i odnowić ją po swojemu. W komórkach i garażach znajomych często znajdą się rzeczy po ich maluchach, a może i nam zostało coś po pierwszym potomku?

Nasz stary fotelik samochodowy dla niemowlaka

fotelik samochodowy 16 fotelik samochodowy 15

U nas sprawa wygląda tak m.in. z fotelikiem samochodowym, który otrzymaliśmy w spadku po znajomej. Fotelik ogólnie w bardzo dobrym stanie i dobry jakościowo. Jednak wiadomo, jak to rzeczy – nadruki się starły, materiał gdzieś się przetarł – normalne ślady użytkowania. Jednak zupełnie niemające wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Za nowy fotelik tej samej marki musielibyśmy zapłacić około 500zł. Oczywiście byłby piękny i nowy, tylko pytanie czy jest sens, by na kilka miesięcy inwestować w tak drogą rzecz?

JAK ODNOWIĆ FOTELIK SAMOCHODOWY DLA NIEMOWLAKA?

Postanowiliśmy z mężem, że po prostu odnowimy fotelik. Z pomocą przyszła nam firma Bona, która ma w swej ofercie kilka ciekawych produktów.  Wśród dziecięcych ubranek możemy znaleźć świetne pokrowce i wkłady właśnie do fotelików. Wybraliśmy wzór, który się nam najbardziej podobał. Powiem szczerze, że efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Pokrowiec na fotelik dla niemowląt.

fotelik samochodowy 8 fotelik samochodowy 9 fotelik samochodowy 7 fotelik samochodowy 10

Stary fotelik z przymocowanym pokrowcem wygląda niczym luksusowa bujanka. Wyścielenie jest miękkie i idealnie dopasowane do standardowych rozwiązań. Pasy bez problemu wchodzą w otwory, a dodatkowa kieszonka w mojej głowie znalazła już kilkanaście zastosowań. Kolory pokrowców, są różne i każda mama znajdzie coś dopasowanego pod siebie. Bez problemu można je wyprać, więc jest to ciekawe rozwiązanie na dłuższą perspektywę. Produkt jest wykonany w 100% z bawełny, a więc jest duże prawdopodobieństwo, że niemowlę nie będzie się tak bardzo pociło podczas dłuższej jazdy.

Wkładka do fotelika samochodowego.

fotelik samochodowy 3 fotelik samochodowy 11

Dodatkowo można zakupić wkładkę do fotelika. Mięciutką niczym podusia, ze specjalnym wałeczkiem pod główkę naszego maleństwa. W zestawie są również ochraniacze na pasy, które komponują się kolorystycznie. Tutaj również możemy dobrać kolor pod przyszłą płeć malucha lub po prostu pod nasze preferencje.

Ja osobiście jestem zachwycona. Wiem, że znalezienie fotelika w takim kolorze graniczyłoby z cudem. A nawet, jeśli to koszty przerosłyby moje najśmielsze oczekiwania. Tutaj mogę być pewna bezpieczeństwa zapewnianego przez stary i używany fotelik, a dodatkowo mam uniwersalne i jak dla mnie piękne rozwiązanie.

fotelik samochodowy 14 fotelik samochodowy 13 fotelik samochodowy 12

Sam pokrowiec kosztuje niecałe 90zł przy cenie nowego fotelika, to naprawdę niewielki wydatek, wkładka to podobna cena. Myślę, więc że odnowienie fotelika to rozwiązanie ekonomiczne i po prostu jak dla mnie piękne.

Ps. Zaopatrzyliśmy się w dwie wkładki do wózka, niebieską i różową, nadal nie znamy płci… Maluch się ukrywa…

Minene_TM
BonaBaby_2

Post powstał dzięki współpracy ze sklepem Bona – www.bonababy.pl