NAUKA LICZENIA – OD 1 DO 10 – RECENZJA

OD 1 DO 10 – Ola Cieślak

Zakupiłam tą książkę jakiś czas temu przez internet. Zaintrygowały mnie jej pozytywne recenzje wśród mam. Jednak gdy dotarła do nas paczka, muszę przyznać że to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Łagodnie rzecz mówiąc książeczka nie przypadła m do gustu w naszym pierwszym spotkaniu na żywo. Ot takie sobie rysunki i dziwny rymowany tekst. Można powiedzieć że byłam lekko zniesmaczona. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Jestem pewna, że gdybym miała okazje zakupów w księgarni – nie kupiłabym jej.

4

Rad nie rad, uznałam, że już nie będę odsyłać jednej książeczki – bo to przecież głupota, szkoda zachodu. Położyłam ją na półce i można powiedzieć, że zupełnie o niej zapomniałam. Aż do pewnego dnia…

Nauka liczenia – na to nigdy nie jest za wcześnie

5

Przychodzę z pracy i już w korytarzu słyszę mamę, która zawzięcie mówi jeden, dwa, trzy … a Nadusia jak echo powtarza za nią jedeń, dwa, tsy. Zdziwiona niesamowicie idę cichaczem do pokoju i przyglądam się jak kolejno odlicz do dziesięciu – przeglądają poszczególne kartki książki czytają i liczą razem zwierzątka. Moje zaskoczenie było jeszcze większe, gdy zobaczyłam co czytają. Oczywiście książeczkę „Od 1 do 10”. Książkę, którą ja praktycznie od razu skreśliłam, a w której nauka liczenia wchodzi do głowy sama. W tej chwili jest to jedna z ulubionych pozycji Duśki i czytana jest codziennie oczywiście od 1 do 10 odlicz!

1

Dopiero teraz zrozumiałam, że ta książeczka faktycznie zasługuje na pozytywne recenzje. Dzieciom się podoba, tekst rymowanki wpada im w ucho, wspomagając zapamiętywanie cyferek oraz naukę liczenia od 1 do 10. Rysunki mimo, iż matce się nie podobają – Naduśka uwielbia. Cóż tu dalej mówić, plując sobie w brodę (że nie dałam dziecku książki od razu) mam ochotę napisać nie oceniaj książki po okładce.

3

tytuł: Od 1 do 10
autor: Ola Cieślak
okładka: twarda
strony: sztywne
liczba stron: 22
cena z okładki: 19,50zł

Wydawnictwo Dwie Siostry