JAK PRZEKONAŁAM CÓRKĘ DO PICIA WODY?

Swego czasu, gdy Nadusia była mała, popełniłam kilka podstawowych błędów związanych z jej odżywianiem. Mianowicie jej napoje zazwyczaj były słodkie. Wybierałam granulowaną herbatkę – która de facto przeznaczona właśnie była dla takich maluszków, Bobofruty, soki owocowe, ba nawet dawałam jej do picia Kubusia. Szkoda, że nikt zawczasu nie uświadomił mnie, że najlepsza dla dzieci do picia jest woda. Mam nadzieję, że nie popełniłyście tego samego błędu.
2
Teraz patrząc w przeszłość, strasznie żałuję, że nie nauczyłam pić dziecka wody. Nadia ma 2,5 roku, ma już nabyte pewne nawyki i bardzo ciężko je zmienić. Jednak ze względu na jej nadwagę, słodkie napoje eliminujemy z diety.

Jak nauczyć ponad 2 letnie dziecko picia wody? Moja Mała jak widzi wodę to najchętniej rzuca (we mnie) kubeczkiem, krzycząc mama, ja kce słodkie! Na nic są przekonywania, prośby i groźby. Woda z owocami, woda w kolorowym kubku (by nie było widać, że to woda), woda z prawdziwej szklanki – nic nie zdawało egzaminu. Nadia się zawzięła – „Nie i koniec, basta i kropka”. Jednak na wszystko jest sposób.

3

Po wielu nieudanych próbach wpadłam na patent, który sprawdził się u Nas. Zwykła zimna, ale butelkowana woda z dziubkiem. Wybór padł na Mama i ja, bo na samej etykietce umieszczony jest wizerunek bobasa. Gdy Nadia pierwszy raz ją zobaczyła, nie posiadała się ze zdumienia. Jak to dzidziuś na butelce? Oczywiście Dzidziuś musiał dostać kilka buziaków, mamie nie należał się żaden…

1

Bajka opowiedziana na prędce o cudownej Pani, która dała mi butelkę specjalnie dla grzecznych dzieci, również odniosła zamierzony skutek. Nagle mojej córce zaczęła smakować woda! Wystarczyło zmienić sposób jej podawania i zastępuje większość napojów, które spożywa. Co prawda czasami musze jeszcze dodać kilka zdań w stylu: Nadusia nie wypij całej wody, bo nie wiem czy uda mi się jeszcze kupić taką dobrą, oraz hasło żeby zostawiła sobie trochę na później są prawdziwym zbawieniem.

5

Niby taki łatwy sposób, a tak szybko zadziałał…

Ps. Post nie jest sponsorowany.