SODASTREAM I PIJESZ TAK JAK LUBISZ NAJBARDZIEJ

Usłyszałam kiedyś teorię, że przy karmieniu piersią nie można pić napojów gazowanych. Ponoć bąbelki przenikają do brzucha maluszka poprzez pokarm mamy. To jednak jedno z najgłupszych haseł, jakie słyszałam. To oczywiste, że napoje naładowane cukrem, słodzikami i innymi paskudztwami nie są zdrowe dla nas – co przekłada się również na zdrowie dziecka karmionego piersią. Jednak woda na pewno mu nie zaszkodzi!

 

Przyznam szczerze, że dla mnie dużym wyrzeczeniem była rezygnacja z gazowanych wód smakowych. Jednak zawartość chemii i substancji słodzących to bardzo duża wada. Jednak od niedawna mam na to sposób.

 

SODASTREAM WODA GAZOWANA SYFON 6 SODASTREAM WODA GAZOWANA SYFON 5

 

Dzięki współpracy z producentem ekspresu do wody sodowej, w naszym małym mieszkanku zamieszkało urządzenie SodaStream. Dzięki niemu piję wodę tak jak lubię! SodaStream pozwala na dowolne nagazowanie czy też naładowanie bąbelkami naszej wody. Do stworzenia napoju możemy wykorzystać przefiltrowaną kranówkę czy też przegotowaną lub mineralną wodę. Później dodajemy ulubione dodatki i gotowe! W mojej kuchni królują cytrusy. Woda sodowa z cytrynką, limonką i miętą to moje ulubione połączenie i ma prawie zero kalorii. Nadia też chętnie ją pije. Dzięki SodaStream mam możliwość dodania niewielkiej ilości bąbelków specjalnie dla niej.

 

SODASTREAM WODA GAZOWANA SYFON 2 SODASTREAM WODA GAZOWANA SYFON 3 SODASTREAM WODA GAZOWANA SYFON 4

 

Patrząc na córkę, przypominam sobie czasy mojego dzieciństwa, kiedy woda sodowa była kupowana tylko na niedzielę i robiona w specjalnym syfonie.  Cieszę się, że teraz mogę zaoferować to samo swojemu dziecku na co dzień, ciekawe czy będzie kiedyś wspominać nasze zabawy z bąbelkami?

 

wizja-940

Co to właściwie jest ten SodaStream?

SodaStream to swoisty ekspres do wody sodowej, który nie wymaga żadnego zasilania. Wystarczy naładowany nabój CO2 i woda.  Urządzenie jest banalnie proste w obsłudze i nawet moja trzylatka radzi sobie z nim bez problemu. Praktycznie w ciągu kilku sekund przygotujemy wodę gazowaną i co najważniejsze bez szkody dla naszego środowiska! Z jednego naboju możemy zrobić aż 60 litrów świeżego napoju z bąbelkami. Każdy ekspres wyposażony jest w butelkę karbonizującą, której możemy używać nawet 3 lata. W porównaniu do tradycyjnych wód gazowanych, dzięki SodaStream możemy zaoszczędzić nawet do 2000 butelek plastikowych. Dla nas to może niewiele, jednak dla środowiska to ogromna różnica. Jeśli lubisz wodę gazowaną tego urządzenia nie może zabraknąć w Twojej kuchni.

Bąbelki, bąbelki <3