KOKTAJLE OWOCOWE PO SEZONIE – KILKA INSPIRACJI

Zapraszam na kolejny wpis gościnny. Tym razem na łamach Mama Bloguje wypowie się autorka bloga www.2drink.pl. Agnieszka podaje kilka ciekawych przepisów na jesienne koktajle owocowe, które dla dzieci mogą być ciekawą alternatywą zdrowego posiłku.

koktajle-owocowe

Przepisów na koktajle owocowe szukamy najczęściej latem – czerwiec to sezon na koktajle z truskawek, w środku wakacji pijemy koktajle borówkowe, jagodowe, malinowe, morelowe, a koniec sierpnia to sezon na śliwki. Ale nie tylko latem można pić pyszne owocowe koktajle. Tym bardziej, że przecież takie domowe koktajle to samo zdrowie i fajny sposób, żeby zachęcić dzieci do jedzenia owoców.

A z czego można przygotowywać koktajle, gdy nie ma już truskawek, w sklepach zostały tylko resztki sezonowych owoców? Można postawić na te, które są dostępne cały rok – pyszne koktajle można przygotować z bananów, kiwi, ananasów. Poza tym są przecież owoce z puszki – brzoskwinie w puszkach są już obrane i świetnie nadają się do zmiksowania z jogurtem czy mlekiem. A gdy już naprawdę nie masz w domu żadnych świeżych owoców pod ręką… wystarczy uruchomić wyobraźnię. Koktajl można zrobić z owoców mrożonych, a nawet zmiksować jogurt z domowym dżemem!

Propozycje jesiennych koktajli owocowych

Oto kilka propozycji na proste koktajle, które można zrobić jesienią, gdy brakuje świeżych truskawek, malin, jagód.

[starlist]
  • banan + mleko + Nutella
  • brzoskwinia (świeża lub z puszki) + sok pomarańczowy + starty imbir
  • banan + kiwi + lody śmietankowe
  • domowy dżem truskawkowy + jogurt naturalny + kilka mrożonych truskawek
  • zmielone orzechy (np. włoskie, brazylijskie) + banan + jogurt naturalny + syrop karmelowy
[/starlist]

Polecam do takich domowych koktajli dodawać także świeżo zmielone suszone owoce, np. jagody goji, które mają mnóstwo witamin. Warto mieć pod ręką też orzechy – koktajle z orzechami są pożywne i mogą zastąpić śniadania 🙂

A po więcej przepisów i koktajlowych inspiracji zapraszam czytelników bloga Mama Bloguje na mój blog 2drink.pl 🙂

nowy018