KUCHNIA INDYJSKA – WARSZTATY W GANESH

Ostatnio miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z kuchni indyjskiej w Restauracji Ganesh w Łodzi. Wszystko dzięki Paulinie z bloga Smakowity Kąsek, która niejednokrotnie była dla mnie inspiracją  przy codziennych obiadach i deserach.

ganesh1

ganesh12

ganesh13

Kuchnia indyjska była dla mnie zupełną nowością. Nigdy bowiem wcześniej nie odważyłam się odwiedzić takiej restauracji, a tym bardziej ugotować coś samodzielnie. Z tego powodu szłam na te warsztaty z lekką nutą niepokoju oraz dużą dawką ciekawości. W wydarzeniu brały udział prawie same blogerki kulinarne, więc ja jako blogerka rodzinna – nie dorównywałam im umiejętnościom radzenia sobie w kuchni, co dodatkowo mnie przerażało.

1

2

3

ganesh2

Właściciel sieci restauracji – Tapinder Sharma niczym prawdziwy gospodarz czekał na nas w drzwiach swojego lokalu i rzetelnie próbował nas wprowadzić w tajniki indyjskich potraw. To człowiek wyjątkowy, z sercem na dłoni i niewyparzonym językiem. Z dużą dawką humoru relacjonował nasze sukcesy i porażki podczas przygotowywania dwóch dań. Opowiadał o swoich planach i marzeniach, zdradzał obrazy z indyjskiej kultury.

ganesh10

ganesh26

ganesh21

ganesh19

ganesh18

ganesh17

ganesh14

ganesh9

Dzięki wskazówkom szefa kuchni  przygotowywałyśmy placuszki z cebuli i mąki groszkowej, których wykonanie zajmuje kilkanaście minut, a są po prostu przepyszne – wybaczcie ale nazwy za Chiny nie mogłam zapamiętać. Miałyśmy swój udział również w wyrabianiu placka Naan, który później z uśmiechem konsumowałyśmy wraz z daniem o wdzięcznej nazwie Murgh Hara Masala (przepis znajdziecie wkrótce na blogu). Muszę się przy tej okazji pochwalić, że udało mi się ulepić jeden z ładniejszych – za co zostałam nagrodzona zaproszeniem do restauracji Ganesh, co cieszy mnie przeogromnie.

ganesh5

ganesh7

ganesh11

ganesh23

ganesh22

Warsztaty odbywały się w miłej i przyjemnej atmosferze. Wnętrze restauracji samo w sobie stwarza niepowtarzalny i rodzinny nastrój. Smaki, które poznałam, otworzyły mi oczy na zupełnie nowy rodzaj kuchni. Kuchni, która tworzy niesamowitą otoczkę, zarówno jedzenia rękoma jak i świata zapachów, które przez długi czas unosiły się w pomieszczeniu. W ramach Restauracji Ganesh działa dziś już osiem lokali – trzy w Warszawie, dwa w Łodzi oraz po jednym w Płocku, Krakowie i Gdańsku-Kowalach. Wspólnym mianownikiem wszystkich restauracji jest wysokiej jakości kuchnia przygotowywana przez indyjskich kucharzy, z przypraw i składników sprowadzanych z ich ojczystego kraju. Co mogę potwierdzić osobiście, niesamowity smak, zapach i nastrój, który wręcz przenosi nas na zupełnie inny kontynent.

Ja osobiście byłam z warsztatów strasznie zadowolona. Jestem przekonana, że przepisy wypróbuje również na moich domownikach.

restauracja ganesh

Za ciekawe warsztaty dziękuje Restauracji Ganesh – to była sama przyjemność!