POMYSŁY NA RANDKĘ W DOMU

Już niedługo Walentynki, mniej lub bardziej lubiane Święto Zakochanych. Nigdy nie gloryfikowałam tego wysypu słodko – pierdzących serduszek i misiów na wystawach. Jednak dla mnie ten dzień tak samo jak każdy inny jest czasem okazywania uczuć. W końcu nawet w długich związkach małżeństwo czy partnerzy powinni znaleźć choć odrobinę czasu tylko dla siebie. Szczególnie ten czas na okazywanie uczuć powinni znaleźć ludzie posiadający dzieci. Matki, które całym sercem oddają się swym dzieciom i ojcowie, którzy non stop pracują.

Pamiętam, że randkowanie przed pojawieniem się Nadii wyglądało zupełnie inaczej. Rezerwacje w pięknych restauracjach na tydzień przed wyczekiwaną kolacją. Całonocny seans w kinie czy długi spacer w parku przy temperaturze -15 stopni. Odkąd jestem mamą, dużo się zmieniło.

Nie zawsze mam z kim lub chcę zostawić Nadię w domu. Często wolę obejrzeć jakiś ciekawy film z miską popcornu na kolanach na mojej ulubionej kanapie. Kolację też umiem przyrządzić sama – choć często mój mąż robi to lepiej niż ja 😉 Posiadanie dziecka zrobiło ze mnie domatora, w dużej jednak części z własnego wyboru. Jednak nawet pod własnym dachem z dziećmi śpiącymi obok można zorganizować wspaniałą randkę czy wspaniały wieczór. Jest tyle sposobów na okazywanie sobie miłości, że aż dziwne, iż tak jej mało w codziennym życiu.

piano-408442_1280

POMYSŁY NA RANDKĘ W DOMU

1. Kolacja przy świecach. Przygotuj Wasz ulubiony posiłek, taki który kojarzy się sentymentalnie Wam obojgu. Może to było Wasze pierwsze przypalone danie? A może jedliście to podczas Waszej pierwszej randki?

2. Wyjątkowe liściki. Napisz kilka ciekawych mini listów. Poukrywaj je w miejscach, gdzie masz pewność, że partner może zajrzeć. Między strony kalendarza, w portfel, w kieszeń kurtki. Napisz na nich cokolwiek, co ma dla Was znaczenie. Może obietnicę udanego wieczoru, może jak bardzo go pragniesz lub jak bardzo kochasz porozrzucane skarpetki pod Waszym łóżkiem 😉

3. Wieczór filmowy. Przygotuj ciekawy film na wspólny wieczór, nie musi być to ckliwa komedia romantyczna, może lubicie oglądać wspólnie horrory? Do tego jakieś drobne niehałasujące przekąski i lampka wina.

4. Wspólna kąpiel i masaż. Tak prosty pomysł a kiedy ostatni raz go zrealizowaliście?

5. Wieczór wspomnień i gra pytań. Czy pamiętasz Wasze pierwsze wakacje, pierwsze pocałunki i pieszczoty? Najzabawniejszy moment z Waszego związku? Najciekawsze miejsce gdzie uprawialiście sex? Wybory imienia dla dziecka… Pamiętasz to jeszcze? Ciekawe jak zapamiętał to Twój partner 😉

6. Domowy dancing – kto powiedział, że w domu nie można tańczyć? Kilka ciekawych ulubionych utworów. Sentymentalna, romantyczna muzyka, kilka kroków i dużo przytulania.

7. Gry planszowe – czemu nie? A ten, kto przegra będzie musiał… (w miejsce kropek wstaw co chcesz = pozmywać naczynia, wstawać do dzieci lub zrobić masaż!)

8. Sudoku, krzyżówki i łamigówki – coś, co ja osobiście uwielbiam, ale zawsze brak mi czasu…

9. Wspólny odpoczynek 😉 Zawsze można iść wcześniej do łóżka, przecież nie trzeba iść od razu spać.

10. Aktywny wieczór. Nic bardziej nie motywuje niż wspólne ćwiczenia. Zróbcie sobie mini siłownię w domu. Umęczcie się, upoćcie by później wziąć razem prysznic

11. Czas na piknik! Koc na podłodze, kosz z przysmakami, w tle muzyka lub ulubiony serial, bo kto Wam zabroni?

pair-607387_1280

Pamiętajcie jednak, że tak na serio to nie jest ważne, który pomysł wybierzecie i jak bardzo zaskoczycie partnera. Każdy z nich będzie jednakowo dobry, jeśli włożymy w nie serce i trochę czasu. Liczą się przede wszystkim te prezenty, niespodzianki i życzenia, które są szczere i składane z głębi serca.

*zdjęcia pochodzą z http://pixabay.com/