ZAINSPIRUJ MNIE MAMO CZYLI DZIEJĘ SIĘ W ŁODZI

Zawsze marudziłam, że w moim regionie zamieszkania nic się nie dzieje. Blogowanie zawsze było tu obecne, ale niczym w mieście duchów, rzadko dochodziło u nas do jakichkolwiek spotkań. Długo obiecywałam sobie, że w końcu zabiorę się za organizacje jakiegoś ciekawego przedsięwzięcia, jednak wszystko zostawało w sferze planów. Zawsze było coś ważniejszego, przysłaniającego ten temat. Całe szczęście Marta z bloga Tosinkowo, plany szybko wciela w czyn. Właśnie dzięki niej wraz z innymi blogerkami miałam przyjemność spędzić weekend pełen atrakcji.

Plakat-ZAINSPIRUJ-MNIE-MAMO1

Dziewczyny spotkały się już w piątek, wspólnie mieszkały w przyjemnym i otwartym na ludzi miejscu – Cynamon Hostel. Tam dzieciaki mogły do woli rozrabiać, a mamy wzajemnie pogłębiać relacje towarzyskie.

hostel kuchnia

Sobota „głodna zmian”

Sobotę spędziliśmy w Inspiro Art – Akademii Twórczego Rozwoju dla dzieci. Właścicielki zorganizowały dla nas warsztaty gdzie dzieci i rodzice mogli wykazać się w kulinarnych eksperymentach. Zrobiłyśmy pyszne i zdrowe batony musli oraz czekoladowy budyń jaglany na sojowym mleku. Nigdy nie pomyślałabym, że to może być aż takie smaczne.

inspiro 12 inspiro 5

Miałyśmy również przyjemność porozmawiać z ekspertem od żywności eko i dietetykiem z EGrabie, który zaznajomił nas z tajnikami wyboru najlepszych produktów. Przy okazji poczęstowano nas ślimakami z polskiej produkcji, najsłodszymi jabłkami oraz domowym chlebem. O ile nie odważyłam się spróbować ślimaka, o tyle chleb nie miał sobie równych.

inspir1 inspir2

W międzyczasie dzieci świetnie się bawiły pod opieką dziewczyn z Inspiro Art, a my delektowałyśmy się dobrą kawą i ciachem.

inspiro 11

Wieczór spędziłyśmy w lobby hostelu, gdzie ja, jako jedna z mam dojezdnych ( nocujących we własnym domu) czułam się prawie jak u siebie. Dzieciaki szalały a my miałyśmy czas na krótsze i dłuższe rozmowy, na poznanie się i spędzenie czasu w doborowym towarzystwie.

zp9

Niedziela pod znakiem Zwierzaków Pocieszaków

Niedziela to kolejny dzień pełen atrakcji. Dzieci miały strasznie urozmaicony czas, zaczęły od wspólnego czytania wierszyków, przez lekcje tańca, aż po kilku godzinną zabawę ciastoliną Play – Doh. My pocieszyłyśmy się ciastem, rozmową z p. Magdaleną Płonką logopedą i wspólnymi pogaduchami.

inspiro 10 inspiro 9 inspiro 8 inspiro 2 inspiro 1

To był inspirujący weekend, poznałam dużo niesamowitych kobiet, które zrobiły na mnie duże wrażenie.  Jak zawsze takie spotkania zostają na długo w pamięci.

Szczególne podziękowania należą się:

Zdjęcie książki Zwierzaki Pocieszaki – http://www.renatamrowinska.pl/