JAK PORADZIĆ SOBIE ZE ZMĘCZENIEM?

To uczucie, kiedy wstajesz i od razu stwierdzasz, że jesteś zmęczona. Patrzysz w lustro i widzisz podpuchnięte oczy z zielono-fioletowo-żółtymi cieniami. A może przyjaciółka powiedziała Ci, że wyglądasz na zmęczoną? Każda z nas tak ma – jedne okresowo a inne przez dłuższy czas. Nie poddawaj się i zrób wszystko, aby odzyskać chęć życia i promiennie wyglądać. Jak to zrobić?

Jak poradzić sobie ze zmęczeniem?

Wystarczy zastosować kilka bardzo prostych zasad i wspomóc się szybkimi sztuczkami. Nawet jeśli nie czujesz się dobrze, chcesz dobrze wyglądać. W końcu wychodzisz do pracy, masz kontakt z ludźmi no i chcesz czuć się atrakcyjnie w swoich oczach. Musisz jednak pamiętać, że zmęczenie ma swoje przyczyny. Może za mało sypiasz i za dużo siedzisz przed komputerem. A może warto zmienić kosmetyki na inne – lepsze albo przeznaczone dla wyższej kategorii wiekowej.

Zacznij od podstaw

Oto powinnaś zrobić, aby zniwelować zmęczenie:

  • Zacznij się wysypiać – 6-8 godzin snu dziennie to podstawa, wiem że przy małym dziecku to trudne!
  • Zrób badania krwi – może masz niedobór potasu, witaminy D3 albo zbyt niskie poziom tarczycy. Możliwe że masz anemię jeśli do tego wszystkiego jeszcze nie dojadasz.
  • Zacznij przyjmować suplementy – może jakiś kompleks witamin albo koenzym Q10 w połączeniu z witaminą E lub żeńszeniem przywróci ci energię!
  • Zastanów się czy nie jesz zbyt mało warzyw, owoców i mięsa. A może nałogowo pijesz kawę i palisz papierosy? Niezdrowy tryb życia bardzo odbija się na twarzy, jakości skóry i twoim samopoczuciu!

Zanim jednak tabletki i odpowiednia ilość snu zaczną przynosić efekty, jakoś musisz funkcjonować i radzić sobie ze zmęczeniem wyraźnie widocznym na twojej twarzy. Dlatego zainwestuj w dobry podkład i korektor pod oczy, który rozjaśni cienie. Po powrocie do domu w okolice oczu przykładaj lód albo nakładaj maseczkę rozjaśniającą skórę.

Co jeszcze możesz zrobić?

Popraw tez sobie humor wizytą u kosmetyczki. Zafunduj sobie zabieg dotleniający i rozjaśniający. Pozwól sobie na chwilę odprężenia i czystej przyjemności. Kup sobie opaskę na oczy, którą będziesz zakładać przed snem – poprawisz jego jakość a oczy naprawdę odpoczną od światła.

Jeśli zaczniesz szybko działać i wyeliminujesz ze swojego życia czynniki, które mają wpływ na złe samopoczucie i wygląd, już po dwóch tygodniach zaczniesz zauważać wyraźną zmianę. Twoja skóra zmieni kolor, sińce pod oczami zaczną znikać, opuchlizna zejdzie, a ty znowu każdy dzień będziesz witać z uśmiechem na twarzy. Naprawdę niewiele trzeba, żeby poradzić sobie ze zmęczeniem, znowu tryskać energią, pokochać siebie i budzić zachwyt otoczenia!