POPRAWCZAK I CIĄŻA – ŁATWO NIE BĘDZIE…

Wyobraź to sobie, jesteś kobietą, a czasami jeszcze dziewczynką. Masz w sumie naście lat. Zmienia się Twój świat, dowiadujesz się że jesteś w ciąży. Może to dopiero 5 tydzień a może już 5 miesiąc. Jesteś osobą po przejściach, bo miałaś taką a nie inną przeszłość, nie zawsze ze swojej winy. Jednak teraz to już nie ważne, przed Tobą nowe życie – Twoje i Twojego dziecka. Jednak łatwo nie będzie…

Przed każdą matką stają takie same wyzwania. Każda pragnie tego samego – by zapewnić dziecku wszystko, to co najlepsze. Dać swojemu Skarbowi to czego nam brakowało. Wychować na dobrego człowieka.

Pomóżmy tym matkom, które miały mniej szczęścia.

baobab - fundacja po drugiePragnę Wam przedstawić BAOBAB.

Cztery kobiety, trzy firmy – BAOBAB. Inicjatywa polskich marek – PlePle, Dress You Up i Kura-d, które postanowiły wspólnie stworzyć wydarzenie niosące pomoc nastoletnim mamom z domów poprawczych, którym los utrudnił początki macierzyństwa. Marki chcą zwrócić uwagę, na poważny problem, który tak długo zostawał pomijany. Nieletnie matki w domach poprawczych, które nie miały szans na dobry start a chcą go dać swoim dzieciom.

Projekt baobab powstał w ramach dwóch akcji Fundacji Po drugie:

  •  „Chcę być z Tobą MAMO!” którego celem jest utworzenie oddziałów dla matek z dziećmi w placówkach resocjalizacyjnych dla dziewcząt
  • „Gdy zostanę mamą będę kochać nad życie” akcja ma na celu uświadamianie prawidłowych zachowań w czasie ciąży oraz kładzie duży nacisk na edukację seksualną.

Więcej informacji na temat tej wspaniałej inicjatywy znajdziecie na stronach Facebook – Baobab