PRASOWAĆ CZY NIE PRASOWAĆ, CZYLI O UBRANIACH DLA NIEMOWLĄT

Od dawien, dawna powtarzam wszystkim wkoło jak to bardzo nie lubię prasować. Ta czynność od zawsze wywoływała u mnie drgawki i ból głowy. Jak na złość mąż do żelazka też się nie garnie. Ponoć też nie lubi, choć na pewno oszukuje. Jednak on zawsze się może od tej czynności wymigać, bo a to praca, a to praca i tak w kółko.

Opracowałam już naprawdę dobry system prania i wieszania ubrań,

by prasowania uniknąć. Są jednak sytuacje, które niestety wymagają wzmożonych działań i choćbym stawała na rzęsach po prostu muszę sięgnąć po żelazko.

Szczególną sytuacją są narodziny nowego członka rodziny. Dość powszechnie wiadomo, że zarówno noworodek jak i kilkumiesięczne niemowlę powinno mieć wyprasowane ubranka. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że to czego nie usunie pranie – wyniszczy wysoka temperatura. Dzięki temu maluszki są mniej podatne na alergeny, które zawarte są (zazwyczaj w mikroskopijnych ilościach) zarówno w tkaninach czy w płynach i proszkach do prania. Rzadziej występuje wysypka skórna u niemowlaków, których ubranka zostały wcześniej wyprasowane. Wysoka temperatura również lekko zmiękcza bawełnę, która otula nasze maleństwo. Stąd niestety gorzka prawda, maleńkie ubranka powinny być wyprasowane! I to o zgrozo najlepiej zarówno po lewej, jak i po prawej stronie.728x90 A

 

ARIETE DUETTO – REWOLUCJA W PRASOWANIU

Tak właśnie od ponad już dwóch miesięcy (kiedy to zleciało?) mam pełen etat przy desce do prasowania. Maks nad wyraz często ulewa ciuszki, więc pralka i żelazko to dwa najczęściej chodzące urządzenia w naszym domu.

Znalazłam jednak sposób na to by prasowanie szło szybciej i sprawniej. Razem z Maksem w naszym domu zamieszkało żelazko systemowe Ariete Duetto. Jest to urządzenie 2 w 1 , możemy go używać zarówno jako generatora pary jak i zwykłego żelazka. Zmiana polega tylko na przełączeniu kabla.

Samo żelazko prostuje najgorsze zagniecenia po jednokrotnym przesunięciu płytą po materiale. Jest stosunkowo lekkie, co ułatwia pracę. Ma również tradycyjną możliwość spryskania tkanin.

Sam generator pary zamontowany jest w bojlerze, którego objętość sięga 1 litra. Unikamy ciągłego dolewania wody, które nas co chwilę odrywa od pracy. Do prasowania wystarczy zwykła woda z kranu, nie musimy bawić się w wodę destylowaną. Choć zawsze jej brak uchodził za bardzo dobrą wymówkę przed prasowaniem…

prasowanie generator pary ariete duetto 22-horz

prasowanie generator pary ariete duetto 4

prasowanie generator pary ariete duetto 5-horz

prasowanie generator pary ariete duetto 14

Duży wyrzut pary, bo aż 330g / min skutecznie zabija wszystkie niechciane zarazki i pozwala na prasowanie rzeczy na wieszakach. Do tej pory w pionie tylko odświeżałam rzeczy, teraz mogę je faktycznie wyprasować. Para wychodzi jednostajnym, mocnym strumieniem a nie typowym „kichaniem” pary jak w zwykłym żelazku. W sam raz na zbliżające się święta można „przeprasować” zasłonki i firany, zaraz po zawieszeniu na okno. Równie dobrze sprawdza się do odświeżenia płaszczy i kurtek na nadchodzącą zimę. Nie da się porównać ilości pary wydobywającej się z Duetto do żadnego innego żelazka, które miałam do tej pory w rękach. Zresztą widać to odrobinę na zamieszczonych zdjęciach. Musze przyznać, że praca w domu z Ariete pod ręką jest dużo przyjemniejsza i dużo szybsza.

prasowanie generator pary ariete duetto 20

prasowanie generator pary ariete duetto 19 prasowanie generator pary ariete duetto 17

 

Do prasowania ubrań dla niemowlaka wystarczy sama para, wyparzenie ubranek jest równie dobre, co ich wyprasowanie. Zajmuje jednak dużo mniej czasu! Dla każdej mamy oszczędność czasu w przypadku zwykłych domowych czynności jest na wagę złota, dlatego tym bardziej doceniam takie rozwiązanie. Osobiście jestem strasznie zadowolona z posiadania tego sprzętu w domu, a co z stwierdzam z ulgą – prasowanie można polubić.

poziome 1

Cena żelazka nie należy do najniższych jednak jest ona adekwatna do jakości wykonania i możliwość tego urządzenia. Obecnie dla wszystkich zainteresowanych dystrybutor proponuje bardzo dużą zniżkę na jego zakup i dodaje specjalny gratis w postaci żelazka turystycznego! Zerknijcie na stronę Ariete Duetto.

Wpis powstał we współpracy z marką Ariete