JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW Z DOMU – DIY

Dzisiaj pokażę Ci mały trick – jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z domu. Tak naprawdę potrzebujesz 5 minut, by przygotować najlepszy całkowicie naturalny, neutralizator nieprzyjemnych zapachów z mieszkania!

Nie ma chyba nic bardziej dokuczliwego w mieszkaniu czy domu jak przykry zapach. Palenie papierosów, spalony na kuchence tłuszcz, zapach niepranego zwierzaka, stęchlizna czy wątpliwa woń ze zlewu to tylko niektóre przyczyny, które sprawią, że Twoje mieszkanie nie pachnie świeżością i czystością. Nie ukrywajmy, że takie „perfumy” mogą naprawdę być bardzo uciążliwe i trudne do zlikwidowania.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: DOMOWE POTPOURRI – NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania?

Najprostszy sposób na przykry zapach jest oczywiście niedopuszczenie do jego powstania. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Dlatego polecam Ci drugi w kolejności – mega prosty i całkowicie naturalny pomysł na pozbycie się smrodków. Potrzebna Ci będzie sól morska, cytrusy i ulubione zioła.

 

Sól morska – pochłaniacz wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów.

Sól morska – pochłaniacz wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów.

Na początek potrzebujemy soli morskiej, najlepiej w kryształkach, ale może być również miałka. Sól naturalnie pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy. Możesz to szybko sprawdzić – po krojeniu cebuli lub przyrządzaniu surowej ryby umyj ręce w osolonej wodzie – zapach szybko się ulotni. Podobne cuda sól potrafi zdziałać w naszych domach.

 

Owoce – najlepiej cytrusy.

Bardzo przyjemnie pachną i są idealną miseczką do naszych potrzeb. Przygotuj sobie cytrynę, mandarynkę, pomarańczę albo limonkę. Przekrój owoc na pół i wydrąż łyżeczką miąższ – on nie będzie Ci potrzebny. Do powstałej w ten sposób miseczki wsyp do pełności sól.

Zioła – świeże lub suszone

Nadadzą Twojemu odświeżaczowi przyjemny zapach. Możesz wykorzystać – imbir, goździki, mięte czy rozmaryn. Są aromatyczne i dobrze komponują się zapachowo z owocami. Ja dodałam do wypełnionej solą limonki mięte, do cytryny rozmaryn a do pomarańczy najczęściej daję goździki.

JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW

jak usunąć nieprzyjemny zapach

Naturalny usuwacz zapachów

Naturalny usuwacz zapachów

Tak przygotowane odświeżacze ustaw w miejscach, gdzie czujesz nieprzyjemny zapach. Możesz je włożyć do lodówki, postawić w szafce z butami. W ciągu kilku godzin zapach powinien zniknąć a w zamian dać lekką nutę cytrusów.

Pamiętaj jednak żeby postawić je w miejscach niedostępnych dla dzieci czy zwierząt domowych.