CO ZROBIĆ, BY WAKACJE Z DZIEĆMI BYŁY UDANE? SPRAWDŹ SAMA!

WAKACJE Z DZIEĆMI

CO ZROBIĆ, BY WAKACJE Z DZIEĆMI BYŁY UDANE? SPRAWDŹ SAMA!

 

Planujesz wakacje z dziećmi? Chcesz, żeby były idealne i bezpieczne dla całej rodziny. Marzysz, że i Tobie uda się w końcu odpocząć- nie tylko od pracy, ale i rodzinnych obowiązków. O tych kilku (kilkunastu?) wolnych dniach marzyłaś niemal cały rok. Teraz gdy musisz wybrać miejsce docelowe i rodzaj odpoczynku, nie chcesz zdawać się na ślepy los. Podpowiem Ci, na co warto zwrócić uwagę wybierając ofertę biura podróży!

 

urlop z dzieckiemWakacje z maluszkiem

Twój wypoczynek z malutkim dzieckiem powinien upływać pod znakiem pełnego komfortu i relaksu. W ofercie biur podróży można znaleźć propozycje hoteli przyjaznych rodzinom, które są w stanie sprostać nawet wymaganiom niemowlęcia. Szukając idealnego miejsca, zwracaj uwagę na wielkość pokoju (czy zmieści się w nim łóżeczko), ale też sprawdź czy restauracja hotelowa serwuje posiłki dla maluszków (np. dania w słoiczkach lub specjalnie gotowane i blendowane posiłki zgodne wymaganiami małego gościa). Hotele wprawione w przyjmowaniu małych dzieci będą przygotowane i sprostają waszym potrzebom. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź czy hotel oferuje:

 • łóżeczka/kojce wstawiane na życzenie do pokoju oraz elektroniczne nianie
 • przewijaki w łazienkach hotelowych oraz akcesoria do kąpieli
 • strefy dla mamy i dziecka, gdzie w spokojnej i przytulnej atmosferze można nakarmić dziecko piersią
 • krzesełka do karmienia w restauracji
 • miejsce do przechowania wózka
 • strefy dla maluchów oraz zajęcia dla rodziców z malutkimi dziećmi (na przykład wspólne pływanie)

Dokonując rezerwacji hotelu, zaznacz, że wybieracie się z małym dzieckiem. Zostanie ono wpisane na listę gości hotelowych, a obsługa będzie przygotowana na przyjęcie małego turysty.

 

jaki hotel na wakacje z dziećmiZe starszakiem znacznie łatwiej

Ze starszym dzieckiem podróżuje się i wypoczywa inaczej. Prościej jest znaleźć odpowiedni hotel do wypoczynku. Oferta biur podróży obejmuje wakacje z dziećmi, które dają sto procent satysfakcji całej rodzinie. All inclusive, czyli opcja pełnego wyżywienia i napoje bez limitu pozwolą odetchnąć mamie. Obsługa hotelowa codziennie będzie ścielić łóżka i sprzątać pokój. Ty sącząc drinka (z parasolką, a jak!), będziesz z zadowoleniem obserwować szalejące dzieci. No, chyba że oddasz je w ręce profesjonalnego animatora, żeby móc poczytać książkę lub pójść na  spacer z mężem. Aby ten sen się spełnił, sprawdź czy hotel oferuje:

 • pełne wyżywienie dla całej rodziny z uwzględnieniem posiłków dla dzieci (ewentualnych alergii pokarmowych itd.)
 • strefę malucha – sale zabaw, specjalne płytkie baseny pilnowane przez ratowników
 • animatora – osobę, która przez kilka godzin dziennie zajmie się organizacją czasu i zabaw dla dzieci, ale również poprowadzi zajęcia zgodne z ich zainteresowaniami i pomoże rozwijać pasje
 • profesjonalne nianie – w niektórych hotelach można ją dodatkowo wynająć, na przykład, kiedy zechcesz wybrać się na romantyczną kolację.
 • program wycieczek – jeśli lubicie zwiedzać w bezpieczny sposób (zwłaszcza za granicą), zainteresuj się ofertą wycieczek organizowanych przez hotel i wybierz to, co najbardziej interesuje Twoją rodzinę

 

wakacje za granicą z dziećmiWystarczy, że podejmiesz decyzję, a wakacje z dziećmi będą udane

Największe w Polsce biura podróży posiadają naprawdę imponującą ofertę wakacji dla rodzin. Bardzo ciekawą ofertę dla rodzin z dziećmi ma przygotowane biuro Rainbow. Figlokluby – są to zajęcia dla dzieci od 4 do 12 roku życia. Młodsze również mogą skorzystać z atrakcji, ale pod opieką rodziców.  Zabawa w Figloklubach trwa od połowy czerwca do połowy września, 6 dni w tygodniu, a zajęcia prowadzone są kilka godzin dziennie przez doświadczonych animatorów.

 

Pamiętaj jednak, że hotel hotelowi nierówny. O komforcie, cenie i bezpieczeństwie decyduje nie tylko ilość gwiazdek. Podejmując decyzję, weź pod uwagę kierunek podróży, specyfikę danej części świata, sposób dotarcia na miejsce (samolotem podróżuje się naprawdę komfortowo). Poczytaj na stronach internetowych opinie osób, które były w interesującym Cię hotelu, zwróć uwagę na te komentarze, które dotyczą rodzin z dziećmi.

wakacje z dziećmi jaki hotel

Na uruchomionej przez Rainbow stronie – Figlokluby.pl, znajdziesz opinie na temat atrakcji, hotelu czy wyżywienia. Dodatkowo możesz zerknąć na galerię zdjęć innych wczasowiczów. Jest to duże ułatwienie podczas poszukiwania wakacji idealnych.

 

Cel podróży, hotel oraz termin możesz wybrać  odpowiednio wcześniej, by zacząć obserwować oferty. A może wprowadzisz do waszego rodzinnego życia nutę szaleństwa i zdecydujecie się wyjazd last minute… ?

Wpis powstał we współpracy z biurem podróży Rainbow