STOP MÓWIĘ NIENAWIŚCI. LUDZIE FANATYCY. #stopmowienienawisci

Żyjemy w cholernie dziwnym świecie, nastawionym na wygłaszanie komentarzy i uwag pod każdą możliwą sprawą. Pojedynczy człowiek staje się indywidualną jednostką, aż tak bardzo, iż czuje się upoważniony do wygłaszania opinii o ludziach, o których często nie ma zielonego pojęcia. Pseudospecjaliści od fanatyki. Inaczej ich nazwać nie umiem.

 

Fanatyk w znaczeniu  «osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów» to bardzo popularny zawód w internecie. Niezależnie od popieranych wartości i teorii najczęściej podszczuty żądłem nienawiści w ściśle wymierzonym kierunku.

 

Matki fanatyczki, które uznają za prawdziwe kobiety tylko te, które urodziły wijąc się w bólach ofc naturalnie. Te, które wycierpiały się prąc na świat ukochane dziecko. Zwalając do rynsztoka wszystkie inne po cesarkach. Matki fanatyczki karmiące tylko piersią, nieuznające mieszanki mlecznej, którą czasem muszą karmić inne. Matki widzące tylko czubki swoich nosów, zionące nienawiścią, bo tak lepiej, – bo tak wyrażają swoje zdanie. Matki widzące tylko jedną prostą drogę, bez zakrętów, dziur i pasów na przejściach. Czy te inne matki cesarkowe, kochające, ale karmiące mm są gorsze? Szanujmy zdanie i sposoby wychowawcze innych #stopmowienienawisci.

 

Polacy fanatycy, krytykujący wszystkie inne naści. Kierujące się rasizmem zamiast zdrowym rozsądkiem. Oskarżający innych o całe zło na świecie, bo czarni, żółci, brudasy i żydzi. No sorry. Co oni im winni? Czy ktoś ma wpływ, w jakim kraju i kiedy się urodził? Czy jego karnacja, rysy twarzy i cechy wyglądu świadczą jednoznacznie o charakterze? Nie! Nie ma ludzi tylko dobrych albo tylko złych. Nie patrzmy na uchodźców przez czarno-biały pryzmat. Polacy fanatycy pierwsi opuszczą nasz kochany kraj, gdy tylko poczują opary jakiegokolwiek zagrożenia. Nie nam oceniać tych ludzi, ich życia, ich religię. Szanujmy innych #stopmowienienawisci.

 

Fanatyczna młodzież. Wyrośnięta na ciekawych wartościach przepracowanych rodziców. Wyznająca zasadę najlepiej kopie się leżącego. Gimbaza mająca zawsze w rękawach komentarze poniżej jakiejkolwiek moralnej granicy. Śmierć blogerki czy dziecka znanego prezentera to idealny moment na wygłoszenie swoich racji. Bo przecież nie zasłużyli na życie, tak bardzo jak nasi fanatycy. Każdy należy do gorszej grupy, każdy kogo można anonimowo, lecz publicznie poniżyć, upokorzyć, sprawić ból. Popularność jest cechą negowaną, bo przecież jak ktoś śmiał się wybić ponad przeciętność i fanatyzm?  #stopmowienienawisci.

 

Fanatyczni heteroseksualni. W każdej nietypowej sytuacji wypatrzą geja lub lesbijkę. Każdego osądzą swoją miarą, że się puszczają, dają dupy gdzie popadnie, że są na bank gorsi od nich. Tak pewni swojej płciowości i zboczeń u innych, że aż skłonni do rękoczynów w normalnym świecie. Brak tolerancji na całej linii. Strach się bać. #stopmowienienawisci.

 

Fanatyków w naszym świecie nie brakuje. Za dużo jest różnych ludzi. Niestety, Ci wszyscy fanatycy kiedyś pewnie będą mieć swoje dzieci i świadomie lub nie przeniosą na nie swoje wartości. Przekazując domową nienawiść niewinnemu dziecku. Przecież, z kogo te małe stworzenia mają brać przykład jak nie z nas?

 

Ja rozumiem, że można nie tolerować pewnych zachowań, że można nie akceptować odmienności. Jako ludzie mamy do tego prawo. Nie mamy jednak prawa do oczerniania, krytykowania i ubliżania innym. Nie mamy prawa atakować innych przemocą własnych słów. Literami kłując niczym bagnetem, a rzucając zdaniami agresji wywoływać wybuch.

 

Co sprawia, że tak dużo w nas negatywnych emocji, które wyrzucamy na bezbronnych ludzi w internecie? Co sprawia, że kumulujemy nienawiść szybciej niż jakiekolwiek inne uczucia?

Zanim kolejny raz fanatycznie obsmarujesz na kogoś niewybredny komentarz pełen przykrych i nienawistnych słów, spójrz, czy chcesz się stać kimś takim dla swojego dziecka? Czy umiesz mówić tylko nienawiścią?

 

STOP MÓWIĘ NIENAWIŚCI! – To mój manifest!