Mini alfabet marki Dumel Discovery – Testujemy

” Małe dzieci raczej uczą się niż bawią lub jedzą. Można je nauczyć absolutnie wszystkiego, co prezentuje się im w sposób rzetelny za pomocą faktów – fakty są podstawą wiedzy „

Glenn Doman.

Tak na prawdę człowiek uczy się całe swoje życie. Jednak najwięcej rzeczy nowych poznaje jako dziecko i to od  pierwszych miesięcy bycia po drugiej stronie brzuszka. To przecież właśnie niemowlak musi nauczyć się wszystkiego od podstaw – siadania, chodzenia, mówienia nie wspominając o podstawowej umiejętności ssania. Im dziecko młodsze tym szybciej przyswaja wiedzę. Dlatego też obecnie na rynku można spotkać zabawki edukacyjne, które pomagają wielu rodzicom w przekazywaniu pewnych umiejętności. Poprzez zabawę, wspierają naukę różnych elementów od liter do nazw zwierzątek, naukę piosenek czy języka angielskiego.

Zabawka edukacyjna - Dumel-Discovery-Mini-alfabet złożona

 Ja również jestem zwoleniczką tego typu zabawek, dlatego też od kilku dni testujemy z Dusią książeczkę – Mini Alfabet marki Dumel Discovery. Jak sama nazwa wskazuje jej zadaniem w głównej mierze jesta nauka literek, jednak to nie wszystko. Dziecko może dzięki niej nauczyć się również cyferek i kształtów.

Zabawka edukacyjna - Dumel-Discovery-Mini-alfabet

 Książeczka zawiera aż 40 przycisków, które różnymi kolorami zachęcają do ich naciskania. Każdy z przycisków jest dodatkowo odpowiednio opisany – mimo, iż póki co opisy są głównie bardziej dla mamy niż dziecka.

Mini alfabet

 Zabawka ma kilka możliwości zabawy, ustawiane przez tryby:

  • Można więć uczyć się literek – słyszymy wtedy np. M – Motyl, N – Namiot …
  • Gra pierwsza – szukamy poszczególnych liter liczb lub kształtów
  • Gra druga literowanie – zabawka podaje słowo a my musimy przeliterować i podać poszczególne literki w słowie np. namiot
  • Gra trzecia pamięć – zabawka podaje poszczególne literki, liczby lub kształty i należy je podać w odpowiedniej kolejności

Póki co Nadusia jest niestety za mała by grać w poszczególne gry, oferowane przez zabawkę, jednak z zacięciem słucha melodyjki włączanej przez motylka, jak i poszczególnych literek i słów.

minialfabet2

Mini Alfabet jest na pewno wartą uwagi pozycją wśród zabawek edukacyjnych. Myślę że właśnie wspomniane wyżej gry nie dość, że zainteresują malca, to również nauczą zarówno literowania poszczególnych słów jak i wyćwiczą pamięć. Zabawka zresztą jak i wszystkie inne tej marki szczyci się solidnym wykonaniem i bardzo dobrą jakością. Jednak brak w alfabecie wszystkich polskich literek jest zdecydowaniem dużym jej minusem.

mini alfabet test

Mimo, iż Nadia jest jeszcze za mała, bym mogła stwierdzić czy zabawka pomogła jej w nauce, jednak już teraz wiem, że będzie przydatna w naszym domu przynajmniej przez kilka najbliższych lat. Pewnie wielokrotnie sama będę ją podsuwać Nadusi i motywować ją do grania w kolejne gry, które na pewno pozostawią po sobie jakiś „edukacyjny” ślad.

Gdy nie mamy pomysłu na prezent warto sięgnąć po tego typu zabawkę edukacyjną, gdyż na pewno nie zaszkodzi żadnemu dziecku. Im wcześniej będzie miało ono styczność z nauką tym lepiej i dla nas i dla naszej pociechy.

W końcu przecież – „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci

A wy jakie zabawki edukacyjne polecacie?

 

helikopterek - logo

Mini Alfabet Dumel Discovery testujemy dzięki uprzejmości sklepu Helikopterek – www.helikopterek.pl, gdzie znajdziecie masę ciekawych  zabawek edukacyjnych, zabawki dla dziewczynek jak również akcesoria dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.