MOZAIKA CZYLI ROZWIJAJ WYOBRAŹNIE DZIECKA

Bardzo lubię niestandardowe zabawki. Wymagające czegoś więcej od dziecka niż wciskania guzików i słuchania za głośnych dźwięków. Jestem zwolennikiem nauki przez zabawę. Mądre i ciekawe zabawki mogą bardzo wiele nauczyć nasze pociechy, rozwijać wrodzone zdolności, poszerzać zakres umiejętności. To od nas rodziców zależy, czy dostarczymy dzieciom kolejnego bodźca do rozwoju, czy bubla zajmującego miejsce. Wybór zabawek dla dzieci na rynku jest przeogromny. Często trudno znaleźć w nim perełki, które faktycznie spełnią zadanie nauczyciela interesując przy tym malucha.

mozaika kabum 2

Wśród ostatnio wybranych przeze mnie zabawek pojawiła się mozaika ze sklepu Kabum. Znane mi z dzieciństwa układnie obrazków z figur geometrycznych w kolorowym wydaniu. Jest to układanka na lata, może zainteresować dzieciaki w każdym wieku a dodatkowo być pomocą dla uczących się już maluchów.  W zestawie znajdują się 124 elementy: 25 niebieskich rombów, 25 zielonych trójkątów, 12 pomarańczowych kwadratów, 12 żółtych pięciokątów, 25 czerwonych trapezów, 25 kremowych czworokątów.

mozaika kabum 7 mozaika kabum 6 mozaika kabum 5

Dla Nadii była to nowość. W sumie większość układanek, które mamy w domu układa się we wcześniej znany wzór.  Mozaikę ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Można zbudować wszystko, na co starczy nam elementów lub po prostu dokupić kolejne opakowanie.

Dlaczego warto przyjrzeć się tej zabawce?

– rozwija kreatywne myślenie i wyobraźnię

– jest pomocą przy poznawaniu figur geometrycznych

– ćwiczą pamięć fotograficzną

– może służyć do nauki kolorów lub ich utrwalania

mozaika kabum 1 mozaika kabum 4

Poszczególne klocki są lekkie, zbudowane z plastiku. Elementy są dość małe, dlatego przy zabawie ważna jest obecność osoby dorosłej. Choć Nadii nie zdarzyło się jeszcze wsadzić, któryś z klocków do buzi. Cena całego zestawu obecnie w sklepie Kabum wynosi 38zł, nie jest wygórowana patrząc na ilość elementów. Myślę, że zakup mozaiki jest dobrym pomysłem na prezent na nadchodzący dzień dziecka. Zresztą na stronach sklepu znajdziecie dużo wspaniałych i inspirujących zabawek, które przypadną każdemu maluchowi do gustu.

1517393_518013201630472_171380441_n

Wpis powstał we współpracy ze sklepem Kabum

Zabawkę można kupić tutaj