ZAGADKI JEŻA PEPE – KOŚCI – WYDAWNICTWO RADUCHA

1

W ostatnim czasie trafiła w moje ręce fantastyczna książka – Zagadki Jeża Pepe, prezent od Michała z bloga „Jak oszczędzać pieniądze?„. Mimo, że nie jest dostosowana do wieku mojego dziecka, bo skierowana jest do starszaków – muszę Wam o niej napisać. W dużej mierze dlatego, że to właśnie ja schowałam się w łazience przed swoją córą, by móc skończyć ją czytać. Nadia, bowiem z całej siły próbowała książkę podrzeć i mieć pieska Muchomora tylko dla siebie. Oczywiście Niuni się nie udało – matka wygrała. Jednak wracając do tematu – jest to chyba pierwszy „mały” kryminał, z którym miałam okazję sie spotkać.

2

Fabuła jest stosunkowo szybka i miła w czytaniu nawet dla dorosłego. Nie ma w niej dziecinnych zwrotów, które zazwyczaj mnie albo śmieszą albo irytują. Z drugiej strony jest napisana tak przystępnym językiem, że myślę, iż bankowo zdobędzie dużą rzeszę swych fanów.

6

5Książka opowiada historie psa Muchomora, który z racji swojego sędziwego wieku, powoli zaczyna wątpić w swe zmysły – pamięć i węch. Kości, które od zawsze zakopywał na podwórku z dnia na dzień zaczęły znikać. Pies, dokładnie sprawdzał swoje kryjówki, w końcu zrobił mapę – ale to nie pomogło.

3

Z pomocą przyszedł mu tytułowy jeż Pepe. Razem odkrywają zagadkę zaginionych kości. Kto i dlaczego zabierał poczciwemu psiakowi, jego skrzętnie przechowywane przysmaki – dowiecie się juz bezpośrednio z książki. Mogę jednak zdradzić, że książeczka ma szczególną wartość dla dzieci – zawiera morał, o którym warto pamiętać i stosować go w życiu codziennym 🙂

Sama historia powstania książki jest niesamowita. Magdalena i Wojciech, których od zawsze marzeniem było wydawanie książek dla dzieci, założyli rodzinne wydawnictwo – Raducha www.raducha.pl. Najęli ilustratorkę – która wykonała kawał dobrej roboty i osobę która ujęła zgrabnie całą historie w słowa. To oni sami sfinansowali całą akcje druku i wydania książki. Zazdroszczę im pomysłu, pasji i samozaparcia. Swoją drogą warto zastanowić sie nad kupnem książki, bo początkowo ukazała się w nakładzie tylko 1500 egzemplarzy.

Wspomniany egzemplarz, jest pierwszą częścia serii „Zagadki jeża Pepe” – mam nadzieję, że wszystkie z nich znajdą się w mojej biblioteczce – znaczy biblioteczne Nadusi!

Książeczkę można zakupić m.in. w następujących księgarniach, chociaż w sieci pewnie też pojawią sie możliwości kupna:

WARSZAWA
Badet, al. KEN 83, lokal U-15
Bullerbyn, ul. Chmielna 10
Figa z makiem, ul. Walecznych 64
JouJou, ul. Kabacki Dukt 4, lokal 4
Lelu, Przy Bażantarni 11
Mimbla, ul. Mokotowska 51/53
Słowo daje, Pasaż Ursynowski 9, lokal U3
NOWA IWICZNA/ k. Warszawy
Za Rogiem, ul. Krasickiego 44B
PIASECZNO
Bzyk, ul. Warszawska 5
SOPOT
Ambelucja, ul. 3 Maja 9/2
ZALESIE GÓRNE/ k. Warszawy
Grajdomek, ul. Wiekowej Sosny 34

„Bo dobra książka to wielki skarb!”

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione telefonem Sony Xperia™ Z1 – www.Xperia.nadotyk.pl