ZWIERZAKI POCIESZAKI – CZYLI ILE PARENTING MOŻE ZROBIĆ DOBREGO!

O blogerkach parentingowych mówi się dużo, bo jest nas niezliczona ilość. Zazwyczaj jednak nie są to przychylne słowa. Głównie dlatego, że to w naszym rodzicielskim światku jest wiele zdań na różne tematy, zupełnie niemożliwych do pogodzenia. Często nie potrafimy zrozumieć jak ktoś może zajmować się dzieckiem inaczej niż my, a już nie daj Boże próbuje wychowywać nasze dziecko po swojemu – o, to już wojna na całego!

Zwierzaki Pocieszaki

Jednak, gdy zbierzemy się do kupy potrafimy zrobić bardzo dużo dobrego. Tak, że w całym medialnym świecie, aż o nas huczy. Doskonałym przykładem są blogerki, które wydały ostatnio książkę cegiełkę – „Zwierzaki Pocieszaki„. To inicjatywa 10 blogerek parentingowych, które postanowiły zrobić bardzo dobry uczynek. Z dużą pomocą przyszedł im Karol – właściciel jednego z najlepszych pensjonatów w Zakopanem dla całych rodzin – Reymontówki.

zwierzaki pocieszaki2

Wpadli na pomysł, zorganizowali środki na wydanie książki i zabrali się do dzieła. Ile czasu i nerwów im to zajęło – wiedzą tylko oni i ich bliscy. Jednak dopięli swego!

zwierzaki pocieszaki3

Każda z blogerek zaopiekowała się w książce jednym zwierzątkiem i właśnie na jego temat napisała opowiastkę – bajkę, w całości uzupełnioną rymami. Wierszyki te, zainteresują dzieci w każdym wieku. Dodatkowo przekazują wartości, które każda z nas – matek chciałaby wpoić własnym pociechom.

Możemy poznać przeuroczą Ropuszkę Łakomczuszkę, Kotka Kłopotka, Świnkę Balbinkę czy Liska Hipiska. Każda z postaci jest inna, przerysowana w dziecięcy świat. Każda ma charakterystyczne cechy, łatwo wpadające w pamięć – zresztą tak jak i całe bajki. Dodatkowo strony ubrane są w przepiękne, kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok.

zwierzaki pocieszaki 1 zwierzaki pocieszaki 3 zwierzaki pocieszaki 4 zwierzaki pocieszaki 5 zwierzaki pocieszaki 6

To jednak nie wszystko. Cały projekt książki ma wymiar czysto charytatywny. Każda autorka i ilustratorka pracowała całkowicie bezpłatnie. Książkę można kupić na stronie www.zwierzakipocieszaki.pl, a cała kwota od razu przekazywana jest ma konto Fundacji „Kawałek Nieba”. Na początek wydano tylko 1000 egzemplarzy, jednak więcej niż połowa została już sprzedana. Jeśli jesteś zainteresowana książką i dodatkowo chcesz pomóc dzieciom z fundacji, śpiesz się zanim wszystkie zostaną wyprzedane! Ja już mam swój egzemplarz!

zwierzaki pocieszaki 7

Książkę stworzyli:

Dziewczyny wykonałyście kawał dobrej roboty, gratuluję!