ORGANIZER BLOGERA – WSPÓŁPRACA Z FIRMAMI

Dzisiaj kolejna porcja stron do samodzielnego wydruku, które łącząc w całość stworzą prawdziwy organizer blogera. Poruszany poniżej temat, czyli „Współpraca z firmami”, jest tematem dość obszernym i dla części osób kontrowersyjnym. Zostawmy jednak tematykę „sprzedał się czy nie sprzedał” na inne posty, a skupmy się na najważniejszym.

Każdy z nas w którymś momencie otrzymał lub otrzyma propozycję współpracy z firmą, która chce coś zareklamować na naszym blogu. Możliwości połączenia posta z reklamą jest prawie nieskończenie wiele. Jednak główne modele to post sponsorowany, test/recenzja produktu (lub usługi) oraz konkurs. Do tego dołączmy banery i sieci afiliacyjne to mamy  komplet. Są również oczywiście złożone kampanie, które na potrzeby tego postu oraz organizera nazwiemy projektami specjalnymi.

Do naszej wersji blogowego organizera, w dzisiejszej części, przygotowałam aż pięć różnych stron, które pomogą zarządzać współpracą z firmami, w zależności od jej charakteru. Nie oznacza to, że każdemu lub każdej z nas przydadzą się wszystkie. To Wy musicie wybrać te, które dla Was będą najwygodniejsze.

WSPÓŁPRACA

STRONA OGÓLNA – WSPÓŁPRACA Z FIRMAMI

To typowa, prosta w budowie strona. To właśnie ona zostanie wybrana przez większość z Was. Nie ma tu dużo miejsca na opisywanie całych projektów. Jedynie umieszczmy w niej podstawowe informacje dotyczące wymagań, marki, daty oraz wynagrodzenia.

Strona ogólna do pobrania tutaj.

ważne kontakty

WAŻNE KONTAKTY

Ja wiem, że mamy telefony i tysiąc pińcset zapisków w mailach z kontaktami. Jednak często zdaża mi się być poza domem. Zazwyczaj wtedy dzwonią do mnie osoby, z którymi współpracuję. Często również sama musze do kogoś oddzwonić. Ważne kontakty są niezbędne, na wypadek chociażby rozładowania telefonu lub awarii komputera, no nie ma mocnych. Może i Wy macie takie zwyczaje? Jako, że kontakty kojarzą mi się ze współpracą, chociaż nie zawsze odpłatną, to jednak właśnie dlatego zostały umieszczone tutaj.

Strona z kontaktami do pobrania tutaj.

PROGRAMY AFILIACYJNE

SIECI AFILIACYJNE

Współpraca w ramach sieci afiliacyjnych (zwanych ładnie programami partnerskimi) to co raz częstsza metoda zarabiania na blogach. Polega zazwyczaj na rejestracji do jednego z wielu portali, dzieki któremu wykorzystując blog, sprzedajemy określone produkty. Pewien procent ze sprzedaży trafia na nasze konto. Więcej o zarabianiu na blogu w ten sposób przeczytacie tutaj. Jeśli jednak wiecie już z czym to się je, możecie ułatwić sobie pracę, korzystając z kolejnej strony blogowego organizera.

Strona z programami partnerskimi do pobrania tutaj

konkursy

KONKURSY zwane potocznie rozdawajkami

Zdarzają się na blogach tak często, że nie sposób zliczyć. Często są sponsorowane przez określone marki, a czasami nawet przez blogerki. Konkursy mogą bowiem dać dużo korzyści. Wśród nich wymienia się – większe zaangażowanie czytelników, większa ilość fanów na facebooku lub w innym portalu społecznościowym, wyższa ilość użytkowników na blogu. Te które wymieniłam, to tylko podstawy. Właśnie dlatego strony dotyczącej konkursów nie mogło zabraknąć.

Strona z konkursami do pobrania tutaj.

PROJEKTY SPECJALNE POŁ

PROJEKTY SPECJALNE

Ta strona dotyczy tych współprac, gdzie musimy dużo dać od siebie. Zazwyczaj nie jest to akcja opierająca się o jeden post. mamy do zrobienia dużo więcej niż wyskrobanie kilku zdań. Może być to dodatkowa sesja zdjęciowa, dwa a nawet trzy posty w ramach kampani, dodanie dodatkowych publikacji w mediach społecznościowych. Często aż trudno wszystko spamiętać. Mam nadzieję, że ta strona wtedy okaże się Wam pomocna.

Projekty specjalne o pobrania tutaj

Przypominam, że pierwszą część organizera dotyczącą planowania miesięcznego możecie znaleźć klikając w poniższy link:

BLOGOWY ORGANIZER – PLANER MIESIĘCZNY

organizer blogowy

Blogowy organizer – to mój własny projekt. Mam więc nadzieję, że uszanujecie moje prawa autorskie.

Proszę o udostępnienie postu dalej – chciałabym by dotarł do wielu zainteresowanych tematem osób.