TOP ZABAWKI DLA DWULATKI

Narodziny Nadii wywołały u mnie falę zakupoholizmu, który trwa już od ponad dwóch lat. Oczywiście na moich listach zakupów i w koszyku zazwyczaj znajdują się artykuły przeznaczone dla mojej małej królewny. Podkuszona opiniami na blogach, pięknymi opakowaniami dość szybko gromadzę masę najróżniejszych zabawek. Niestety, duża część z nich zajmuje Nadkę tylko na chwilę i szybko zostaje rzucona w kąt. Są jednak takie rzeczy, które są strzałem w dziesiątkę i małą chętnie się nimi bawi i często do nich wraca. Wiem, że każde dziecko jest inne, ale zapewniam Was, że większość dzieciaszków, które nas w ostatnich miesiącach odwiedziły, wykazały się podobnym gustem zabawkowym.

NASZE TOP ZABAWKI DLA DWULATKI

shop_product_picture.php

LEGO DUPLO

To klocki ponadczasowe i za pewno nie potrzebują dodatkowego wsparcia pośród masy pozytywnych komentarzy. Ja wypróbowałam masę różnych i innych podobnych klocków – jednak żadne, nigdy nie przyciągnęły tyle uwagi mojej córki, co Duplo. Zaczęłam je kupować praktycznie od urodzenia Małej, w końcu ich cena nie należy do niskich. Obecnie zgromadziłam już całkiem liczną kolekcję różnych zestawów. Do Nadii ulubionych należą wszystkie, które zawierają figurki zwierzątek.

7840-smoby-kuchnia-bon-apetit-24559

KUCHNIA

Kuchnię Smoby Nadia otrzymała jako prezent gwiazdkowy. Od samego początku budziła duże zainteresowanie. W końcu dzieci w tym wieku uwielbiają odgrywać dorosłe role i bawić się w mamę czy kucharkę. Sam produkt wykonany jest bardzo dobrze, póki co nie widać żadnych śladów użytkowania, mimo że gotuje się na niej codziennie 😉

ksiezniczka-d-1

CIASTOLINA

Do jednych z ulubionych zajęć Nadii, jest lepienie. Ciastolina sprawdza się doskonale. Kupiłam już kilka opakowań i nadal jest w ciągłym użyciu. Ostatnio przerabiamy lepienie strojów dla Kopciuszka z zestawu Play – Doh. Masy tego typu mają szerokie zastosowanie, możliwość zabawy ogranicza tylko wyobraźnia. Ja w tej chwili poszukuje jakiegoś ciekawego zestawu z wałkami (zwykłym lub ozdobnymi) – jeśli możecie coś polecić będę wdzięczna.

maluchy-zadania-z-naklejkami-2-3-lata-b-iext5569310

KSIĄŻECZKI Z NAKLEJKAMI

Tak naprawdę nie ważne jakie wydawnictwo je wydrukowało – wszystkie są wynaklejane do ostatniego skrawka papieru. Później odrywane i znów naklejane aż książeczka jest cała porozrywana. Większość z nich wymaga tutaj obecności rodzica, który musi przeczytać zadanie i często podgiąć róg naklejki by łatwiej ją odkleić. Jednak zapewniają masę zabawy dodatkowo ucząc nasze pociechy.

526030b4acde0

KOLOROWE SZKIEŁKA I MAGNETYCZNA RÓŻDŻKA

Ten wynalazek dostrzegłam wśród asortymentu sklepu Kabum, na spotkaniu Dziecka na Warsztat. Na początku długo się im przyglądałam, ot. kolorowe plastikowe szkiełka z metalową obwódką. Świecidełka szybko zainteresowały dzieci. To mi wystarczyło. Niecały tydzień później dotarło do mnie zamówienie. Nadia była zachwycona, w nieskończoność zbierała różdżką kółeczka i odklejała. Tym samym przekonując mnie do kolejnych zabawek na magnes w naszym domu, czekam tylko na okazję, by je kupić.

 

Zobacz również Najciekawsze pomysły na prezent dla małej dziewczynki KLIK

artyk1 - TOP ZABAWKI DLA DWULATKI

 

czuczu-pierwsze-slowa

KARTY OBRAZKOWE CZU CZU

Marka znana pewnie każdej mamie. Mnie urzekły kolorowe tekturowe karty na sznurku, przedstawiające kolejno różne rzeczy domowe, zwierzęta lub owoce. Bez nich nie ruszamy w drogę. Umilają i skracają czas spędzony w samochodzie.

nos_w_nos_1

GRA W ZAPACHY – NOS W NOS – GRANNA

Kupiłam ją pod wpływem recenzji na blogu Czym zająć Malucha?. Wydawała się ciekawa i zajmująca. Po odpakowaniu stała się jednak moją zmorą. Zapachy są bardzo intensywne, a niektóre z nich przywołują u mnie ataki alergii. Moja córka jednak pokochała je. Lubi wyjmować kolejne pudełeczka, wąchać i odkładać (najlepiej wcale ich nie zamykając). Pewnie zajęłaby jedno z pierwszych miejsc, gdybym razem z nią grała – jednak ja staram się trzymać od niej z daleka.

djeco-puzzle-duo-habitat-animaux

PUZZLE DJECO

To nasze ulubione puzzle, które są w ciągłym użyciu. Pudełka są dopasowane do zawartości, nie zajmują dużo miejsca. Same elementy są bardzo dobrej jakości, nie licząc jednego nadgryzionego są w stanie idealnym. Kolorowe obrazki i ciekawe ilustracje przyciągają maluchy. Nadia je uwielbia. Jeden z lepszych zakupów, mimo stosunkowo wysokiej ceny.

tomy-aqua-fun-osmiornicz_13069

OŚMIORNICZKI

Nadal są naszym hitem podczas kąpieli. O ośmiorniczkach możecie przeczytać tutaj.

Jakie są ulubione zabawki Waszych pociech?

9 komentarzy
  1. Recenzji tej gry jeszcze nie robiłam 😀 Na razie tylko o niej wspominałam w propozycjach czym zająć 2,5-latka 🙂 Mój Maluch tak jak Nadia lubi się tym bawić. Wącha, układa karty do danego zapachu, wciąga go to. Zapachy są intensywne, to fakt, ale za to nadal je czuć pomimo częstego używania 😀 Ja po prostu pilnuję, żeby Maluch wąchał te pojemniki krótko, nie daję mu się mocno zaciągać (ja z tych przewrażliwionych :D). Ale osoby wrażliwe na zapachy może nawet boleć trochę głowa.
    Te szkiełka mnie bardzo ciekawią. Nie mamy ich.

    1. Mnie zapachy doprowadzają do szału, nawet jeśli otwarte są na moment. A szkiełka polecam, można się nimi ciekawie bawić używając również latarki 🙂

  2. Ciastolina, Duplo, szkiełka – będę miała na uwadze dla 2-latków.

  3. Jak byłam mała to uwielbiałam też wszystkie figurki zwierząt, najbardziej koników.

  4. Mamy te ośmiornice i u nas są zupełnie nietrafione. Jasio bardziej niż nimi lubi bawić się kubeczkami. One tylko robią tłok w wannie. A taką wiązałam z nini nadzieję.

  5. Dla nas mega hitem jest tablica do pisania – z jednej strony kreda, z drugiej biała tablica magnetyczna z pisakiem czarnym. SUPER!